Wizyta z historią w tle

Uczniowie z klas technikum o profilu technik informatyk Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach w kwietniu 2022r. uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej do Muzeum Elektroniki w Krakowie, gdzie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć automaty do gier z XX wieku.

Eksponaty z Muzeum Elektroniki w Krakowie

Wizyta w muzeum możliwa była dzięki udziałowi placówki w projekcie „Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży elektryczno – elektronicznej Powiatu Oświęcimskiego” dofinansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Muzeum, obejmujących wykład o początku gier wideo połączony z demonstracją dawnych konsol i urządzeń związanych z graniem. Wykładowi towarzyszyły doświadczenia z elektrostatyki, wykorzystano do tego celu urządzenie Van de Graaffa czyli generator stosowany do wytwarzania ładunków elektrycznych o napięciu rzędu kilku MVoltów.

Po ciekawych doświadczeniach przyszedł czas na bezpośredni kontakt ze zgromadzonymi zbiorami. Uczniowie mogli spędzić czas testując eksponaty muzeum, niespotykane już na co dzień w użytkowaniu.

Wizyta w Muzeum Elektroniki w Krakowie z pewnością poszerzyła wiedzę przyszłych techników informatyki i pozwoliła im zapoznać się ze sprzętem elektronicznym z poprzedniego wieku.

Eksponaty Muzeum Elektroniki w Krakowie gry