Czytając książki żyjesz wielokrotnie…

W Oświęcimskim Centrum Kultury uhonorowano zwycięzców i wyróżnionych w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Nasze lektury” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu dla uczniów szkół podstawowych (czternasta edycja) i średnich (druga edycja).

Podczas uroczystości w dn. 29 kwietnia nagrody wręczyły Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu i Alina Kwarciak, dyrektorka MDK.

Obie panie nie kryły zadowolenia z tak licznego uczestnictwa w konkursie młodych czytelników. W tegorocznej edycji wzięło udział 294 uczniów szkół podstawowych i 230 uczniów szkół średnich z terenu naszego powiatu.

- Bardzo się cieszę, że czytacie książki. W tym szkolne lektury, bo ten konkurs miał na celu sprawdzić waszą wiedzę właśnie na tym polu - powiedziała z uśmiechem pani dyrektor.

- Dzięki wam, młodym ludziom, ten konkurs zyskuje nowy wymiar. Burzycie stereotyp jakoby młode pokolenie nie czytało książek, a już szczególnie lektur. A przecież „Czytając książki żyjesz wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”. Dzięki nim unosimy się, szukamy lepszego świata, stajemy się lepsi. Bardzo wam wszystkim gratuluję, dziękuję także waszym rodzicom, nauczycielom i oczywiście organizatorom - powiedziała Teresa Jankowska.

Celem konkursu niezmiennie pozostaje rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie do czytania klasyki literatury i lektur szkolnych oraz konfrontacja wiedzy z zakresu lektur.

Lista nagrodzonych dostępna jest na stronie: https://mdkoswiecim.pl/

Fot. RafLor