Podziękowania od radnych dla hokeistów i druhów z Malca

Ostatniej w tej kadencji sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu towarzyszyły dwa radosne wydarzenia. Rajcy pogratulowali hokeistom Re-Plast Unia Oświęcim zdobycia mistrzostwa Polski, a młodym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu (Gm. Kęty) zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie dla młodzieżowych drużyn pożarniczych „Najlepsi z Najlepszych”.

Doceniając osiągnięcie młodych druhów Zarząd Powiatu w Oświęcimiu przekazał jednostce z Malca czek na kwotę 3 tys. zł.

Starosta Andrzej Skrzypiński przypomniał, że podczas mistrzowskiej fety na oświęcimskim lodowisku przekazał klubowi z ul. Chemików 4 w imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego czek opiewający na kwotę 50 tys. zł. Dodał, że wśród radnych upływającej kadencji dwóch z nich – Waldemar Klisiak i Paweł Kobielusz grało w przeszłości w drużynie Unii Oświęcim, osiągając z nią najwyższe laury. Gwoli przypomnienia, obu panów zobaczymy w roli radnych powiatowych także w nowej kadencji.

W imieniu Re-Plast Unia Oświęcim prezes Mariusz Sibik podziękował zarządowi powiatu i radnym za wsparcie klubu po czym... zawiesił na szyi starosty złoty medal mistrzostw Polski.

Fot. RafLor