Przejdź do menu Przejdź do teści Przejdź do danych teleadresowych
zmień strefę:

Aktualności

23 maja 2022

Warsztaty perkusyjne z Maciejem „Ślimakiem” Starostą!

To wspaniała okazja dla niespełnionych perkusistów, by wziąć darmowe korepetycje u samego Macieja „Ślimaka” Starosty! Muzyka znanego z występów w takich kapelach, jak Acid Drinkers, Flapjack, Arka Noego, Houk i Dog Family. Obecnie, wraz z Anią Brachaczek trzon kapeli SIQ, którą będzie można zobaczyć 10 czerwca. Warsztaty perkusyjne w Piwnicy Artystycznej przy ul. Bema 4 (budynek internatu popularnego „Chemika”) odbędą się w sobotę 11 czerwca. Początek o godz. 12. Zapisy, tel.: 33 842 42 64 (sekretariat MDK). Dzień wcześniej, czyli w piątek 10 czerwca o godz. 19 w imieniu organizatorów zapraszamy na koncert zespołu SIQ. Organizatorami wydarzenia są Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu i stowarzyszenie Anatomia Rocka. Zadanie jest współfinansowane z budżetu Powiatu Oświęcimskiego.

czytaj więcej...

21 maja 2022

Podziękowania dla druhów z Gminy Chełmek od Starosty Oświęcimskiego

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński odwiedził dziś remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie (Gm. Chełmek), by uczestniczyć w gminnych uroczystościach z okazji Dnia Strażaka. Na ręce Krzysztofa Gąski, prezesa zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmku wręczył list gratulacyjny. Przekazał strażakom wyrazy najwyższego szacunku i uznania dla ich szlachetnej działalności. Prezes Gąska podziękował władzom OSP Gorzów za podjęcie się roli gospodarza tegorocznych gminnych uroczystości z okazji strażackiego święta. – Inwestowanie w sprzęt dla naszych jednostek OSP to nie kupowanie kolejnych zabawek, to inwestowanie w bezpieczeństwo publiczne, o czym niejednokrotnie się przekonywaliśmy w ostatnim czasie, m.in. pożar w strefie przemysłowej w Chełmku, pożar budynków i traw w Bobrku i Gorzowie. Obecnie koniecznością jest wymiana bardzo wyeksploatowanych samochodów w OSP Bobrek i Chełmek – podkreślił prezes Krzysztof Gąska. Starosta Andrzej Skrzypiński podkreślił, że Powiat Oświęcimski w ramach swoich możliwości wspiera strażaków z Gm. Chełmek poprzez dotacje na zakup sprzętu. Zadeklarował, podobnie jak burmistrz Chełmka Andrzej Saternus chęć dofinansowania zakupu nowoczesnych wozów pożarniczych, jednakże, jak zaznaczył, na przeszkodzie stoi niezrozumiały, pozbawiony podstaw merytorycznych, brak wsparcia ze strony państwa dla jednostek z Gm. Chełmek. Obecna na uroczystości radna sejmiku małopolskiego Kinga Skowrońska przekazała dla jednostek w Bobrku, Gorzowie i Chełmku węże strażackie. Dzisiejsza uroczystości w Gorzowie była okazją do wręczenia odznak i awansów. Także podziękowań dla wyróżniających się strażaczek i strażaków oraz osób wspierających druhów w ich codziennej trudnej służbie. Fot. RL. (Bogata fotogaleria zdjęć dostępna jest na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).

czytaj więcej...

21 maja 2022

Historia pewnej fotografii...

Choć z racji podeszłego wieku bohaterka tej wystawy nie mogła pojawić się na niej osobiście, historia 97-letniej dziś Stanisławy Smreczyńskiej (z domu Faltus) jak w soczewce skupia losy wielu mieszkańców ziemi oświęcimskiej okresu wojny i powojennych dekad. 20 maja w powiatowym „Konarze" nastąpiło otwarcie ekspozycji poświęconej postaci Stanisławy Smreczyńskiej. Pretekstem do stworzenia tej wystawy była historia fotografii wykonanej prawdopodobnie w 1946 roku, na którym widać kilkoro uczniów, wśród nich panią Stanisławę. - Poddano nam pomysł, byśmy się może zajęli historią tego zdjęcia, skoro jedna z postaci na nim wciąż żyje. Dzięki Muzeum Pamięci nawiązaliśmy kontakt z panią Stanisławą. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością rodziny i pracowników Muzeum. Bez nich nie udałoby się odtworzyć historii tej fotografii i osób na nim obecnych. Dla nas osobiści była to wielka przygoda - podkreślają Joanna Formas i Sławomir Podgórski, nauczyciele z „Konara”. Pani Stanisława przyszła na świat w roku 1925 w Chorzowie. Na tydzień przed wybuchem II wojny światowej została wysłana przez rodziców do Brzeszcz, gdyż tu był rodzinny dom jej ojca. Okres wojny spędziła w tej miejscowości wraz z mamą i siostrą, a w późniejszym okresie również z ojcem. W czasie okupacji wraz z siostrą Zofią pomagała więźniom KL Auschwitz, dostarczając potajemnie żywność, lekarstwa i odzież, pośredniczyła w przekazywaniu listów między więźniami a ich rodzinami. Po wojnie uczyła się w popularnym „Konarze”, poznając tu swą miłość ze szkolnej ławki, Tadeusza. Podczas kameralnej uroczystości gospodarzom wystawy towarzyszyli znamienici goście, a wśród nich krewni bohaterki zdjęcia – pp. Tadeusz i Bogusława Smreczyńscy. Obecni byli przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego – starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu Teresa Jankowska. Goście mogli poznać okoliczności wykonania wspomnianej fotografii, jej bohaterów oraz obejrzeć wystawę i krótki film zmontowany przez absolwentów liceum. W historię tego i innych zdjęć związanych z postacią p. Stanisławy wprowadzili zebranych nauczyciele „Konara” – wspomniani już Joanna Formas, nauczycielka języka polskiego, i Sławomir Podgórski, nauczyciel historii. Wzięli oni udział w projekcie historycznym skierowanym do nauczycieli z placówek w naszym regionie pt. „Usłyszeć zapomniane głosy - losy mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w I poł. XX wieku.”, przygotowanym przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. W tym roku mija 90. rocznica oddaniu do użytku obecnej siedziby popularnego „Konara”. Pierwotna siedziba szkoły, od r. 1915, mieściła się w kamienicy przy obecnej ul. Dąbrowskiego. Fot. RL

czytaj więcej...

20 maja 2022

Specjalista podpowie, jak pozyskać fundusze europejskie

25 maja (środa), w godz. 9:00 - 15:00, w siedzibie Zespołu Zamiejscowego w Oświęcimiu - Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie przy ul. Wyspiańskiego 10 (skrzydło, w którym mieści się Powiatowy Urząd Pracy, pok. nr 5, na parterze) zostaną przeprowadzone indywidualne, bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich. - Konsultacje będą prowadzone przez specjalistę ds. funduszy europejskich z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Chrzanowie (UMWM) - informuje Renata Fijałkowska, kierownik Zespołu Zamiejscowego w Oświęcimiu Podczas mobilnych konsultacji specjaliści przedstawiają informacje na temat bieżących możliwości wsparcia z funduszy europejskich, w tym środków na: założenie firmy rozwój działalności gospodarczej szkolenia i doradztwo aktywizację zawodową.

czytaj więcej...

20 maja 2022

POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ ZACHODNIĄ – GMINA BRZESZCZE!

Nazwa Brzeszcze wywodzi się od brzostu - drzewa porastającego niegdyś obszary nad Wisłą. Odkrycie końcem XIX w. złóż węgla zmieniło rolniczy charakter, spowodowało napływ ludności i zintensyfikowało rozwój gminy. Przyroda i krajobraz Obszar „Nazieleńce” to 180 ha stawów rybnych. Hodowlę rozwijano już w XV wieku! Teren objęto ochroną Programu "Natura 2000”.  Rekreacja i wypoczynekW gminie wytyczono 20 km tras rowerowych - https://www.brzeszcze.pl/mapa/) Tu początek ma małopolski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej! (https://narowery.visitmalopolska.pl/pl_PL/wislana-... )Wędkarzom polecamy kompleks stawów w Skidziniu i Wilczkowicach. Aktywny wypoczynek zapewniają hala sportowa oraz „Basen pod Platanem”.  Zabytkowa architekturaElementem dziedzictwa jest architektura przemysłowa. Osiedla domów górniczych tzw. „Kolonie” mają ponad 100 lat! https://dnidziedzictwa.pl/osiedle-domow-gorniczych... Miejsca PamięciNa terenie Gminy wiele jest pomników ku czci ofiar wojen. W okresie okupacji hitlerowskiej utworzono tu dwa podobozy koncentracyjne. W 1967 r. społeczność Brzeszcz otrzymała Krzyż Grunwaldu III klasy „za pomoc niesioną więźniom obozu oświęcimskiego w okresie II wojny światowej”.  W 2009 roku powstała www.trasapamieci.brzeszcze.plWięcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/pot...  – plik.PDFNiniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.

czytaj więcej...

19 maja 2022

Podsumowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej „I Małopolski Dzień dla Klimatu”

W Dniu Ziemi Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu rozpoczęło kampanię edukacyjno-informacyjną „I Małopolski Dzień dla Klimatu” pod hasłem #drzewodlaklimatu. Zwieńczenie akcji miało miejsce 13 maja. W ciągu trzech tygodni w ramach akcji w naszym powiecie zasadzono tysiąc sadzonek drzew. Kampania została zainicjowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i przeprowadzona w niemal wszystkich powiatach naszego województwa. W ramach kampanii w dniach 22.04 - 13.05 br. przeprowadzono prelekcje i zajęcia edukacyjne we współpracy z Nadleśnictwem Andrychów dla szkół i przedszkoli w powiecie oświęcimskim. W akcji uczestniczyły następujące placówki: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Osieku Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Szklarza w Graboszycach, Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Smolicach Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Zatorze Szkoła Podstawowa nr 2 w Osieku Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orła Białego w Oświęcimiu Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego nr 1w Kętach Miejskie Przedszkole nr 16 w Oświęcimiu. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach im. św. Jana Kantego 24 kwietnia zorganizowanie wydarzenie na stadionie brzeszczańskiego Górnika, gdzie na specjalnie przygotowanym stoisku po wypełnieniu krótkiej ankiety i rozwiązaniu quizu każdy otrzymał sadzonkę drzewka. Tego samego dnia, w parku rekreacyjnym w Polance Wielkiej , podczas zorganizowanego Dnia Ziemi odbyła się prelekcja doradcy ds. klimatu i środowiska na temat roli drzew w ochronie klimatu, która zakończyła się wspólnym sadzeniem drzew na terenie parku. Ponadto na specjalnie przygotowanym stoisku można było porozmawiać z ekodoradcą na tematy związane z ochroną klimatu i otrzymać sadzonkę drzewa. Kampania miała na celu wzrost świadomości mieszkańców powiatu w związku z niekorzystnymi zmianami klimatu. Mieszkańcy poznawali sposoby przeciwdziałania negatywnym skutkom klimatycznym. Jednym z takich sposobów jest sadzenie drzew, które pochłaniają ogromne ilości dwutlenku węgla. W trakcie kampanii w województwie małopolskim przybyło ponad 17 tysięcy drzew! Powiat oświęcimski wzbogacił się o tysiąc sztuk sadzonek drzew, takich jak m.in.: sosna, świerk, grab, klon, dąb, buk. Część z nich została zasadzona wraz z uczniami na terenach szkół i przedszkoli. Reszta trafiła w ręce mieszkańców do zasadzenia u siebie w ogrodzie. Kampania odbywała się w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW. Fot. zbiory ekodardcy. (Więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku). #drzewodlaklimatu, #Malopolska_dla_klimatu, #razem_dla_klimatu, #LIFEprogramme, #LIFEproject

czytaj więcej...

19 maja 2022

Druga tura rejestracji na bezpłatne badania USG piersi ruszy pod koniec sierpnia

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu informuje, że zakończył rejestrację I tury badań do programu Profilaktyki Raka Piersi-Zrób to dla siebie!  „Z uwagi na sugestie pacjentek oraz okres urlopowy personelu ZOZ w Oświęcimiu informujemy, że druga tura rejestracji pacjentek na bezpłatne badania USG piersi rozpocznie się 29 sierpnia br. do wyczerpania limitu badań. Rejestracja telefoniczna pod numerem 797 542 057 w rejestracji Pracowni Ultrasonografii w godz. 9.00-12.00 od poniedziałku do piątku lub osobista” – informuje powiatowa lecznica. Przypomnijmy, że program finansowany jest z budżetu Powiatu Oświęcimskiego.

czytaj więcej...

19 maja 2022

Nowe serce Szpitala Powiatowego. Rusza budowa Centrum Diagnostycznego

Pod koniec marca przyszłego roku na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu zostanie oddane do użytku Centrum Diagnostyczne. Zmieści pod jednym dachem „porozrzucane” dotąd w kilku miejscach szpitalne pracownie. Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie wykonawcy placu budowy. Symbolicznego wbicia łopat dokonali: starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, członkowie zarządu Teresa Jankowska i Jerzy Mieszczak. Obecny był także poseł ziemi oświęcimskiej Marek Sowa. O szczegółach inwestycji mówił dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek. Centrum Diagnostyczne poprawi komfort dla pacjentów. Mimo mocno napiętego budżetu Powiat wygospodarował 3 mln zł na dofinansowanie budowy centrum, które pochłonie blisko 7 mln zł. Małopolski Urząd Wojewódzki dofinansował zadanie w kwocie 2,2 mln zł. Resztę środków zabezpieczył szpital. Starosta Andrzej Skrzypiński nie krył zadowolenia z faktu, że przeniesienie pracowni diagnostycznych, zlokalizowanych dotąd na różnych kondygnacjach budynku, w jedno miejsce oraz połączenie ich z istniejącą pracownią tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego pozwoli na kompleksową i szybką diagnostykę pacjentów. Dyrektor szpitala Edward Piechulek powiedział, że Centrum Diagnostyczne będzie połączone bezpośrednio z głównym budynkiem lecznicy, a z innymi poprzez istniejące przewiązki. - Dziś pracownie znajdują się w różnych częściach szpitala, co nie jest komfortowe ani dla lekarzy, ani dla pacjentów, szczególnie tych starszych, którzy często są zdezorientowani. Powstające Centrum Diagnostyczne będzie sercem naszego szpitala - podkreślił dyrektor. Edward Piechulek nie krył, że koszty budowy będą wyższe niż szacunki sprzed kilku miesięcy, na co wpłynęły szalejąca inflacja, rosnące koszty materiałów budowlanych i robocizny. - Kosztorys inwestorski wyniósł niespełna 6 mln zł. Tymczasem najtańsza oferta opiewała na milion złotych więcej. Wybraliśmy najtańszą z trzech ofert, firmy Wodpol z Żywca, która w zeszłym roku wybudowała nam przewiązki. Dla porównania, najdroższy wykonawca wycenił swoje usługi na 10,5 mln zł – przybliżył dyrektor. Wicestarosta Paweł Kobielusz powiedział, że Zarząd Powiatu nie szczędzi środków na inwestycje, które służą zdrowiu mieszkańców naszego powiatu. - Od kiedy reaktywowano samorząd powiatowy nie było tylu szpitalnych inwestycji, ile w obecnej kadencji zarządu. Na Centrum Diagnostyczne przeznaczyliśmy 3 mln zł, zeszłoroczną budowę szpitalnych przewiązek wsparliśmy kwotą 2 mln zł. Wcześniej sfinansowaliśmy m.in. przebudowę szpitalnego lądowiska dla LPR. Powiat wsparł zakup nowoczesnego tomografu. Działania tego zarządu sprawiły, że na terenie szpitala powstała stacja dializ spółki Fresenius, a wkrótce ruszy rozbudowa centrum kardiologii firmy Carint - wyliczał wicestarosta Paweł Kobielusz. Budynek Centrum Diagnostycznego będzie przeznaczony na potrzeby pracowni RTG, USG, badań mammograficznych i endoskopowych. W jego skład wejdą także pomieszczenia związane z obsługą pacjentów: poczekalnia, rejestracja, sanitariaty, pomieszczenia związane z obsługą pomieszczeń diagnostycznych (sterownie, kabiny pacjenta, zmywalnia), pomieszczenia socjalne dla personelu, gospodarcze i magazynowe. Budynek zostanie połączony z istniejącym obiektem trzema wejściami. Będzie też posiadał wejście z zewnątrz. Fot. RL, wizualizacje: zasoby szpitala.

czytaj więcej...

19 maja 2022

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Rada Powiatu w Oświęcimiu na sesji w dn. 18 maja br. udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium za rok 2021.„Za” głosowali radni rządzącej Powiatem koalicji, rajcy opozycyjnego klubu PiS wstrzymali się od głosu. Starosta Andrzej Skrzypiński podziękował radnym za okazane zaufanie. Słowa podziękowania za owocną współpracę skierował także do swoich współpracowników z Zarządu Powiatu oraz do pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych. Wstępem do decyzji o udzieleniu zarządowi wotum zaufania była debata nad Raportem o stanie Powiatu Oświęcimskiego za rok 2021. Obszerny dokument obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w Oświęcimiu w minionym roku. W szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Powiatu. Radni z uznaniem wyrazili się o wysokim poziomie merytorycznym i graficznym raportu, który został przygotowany pod kierunkiem Aliny Kwarciak, dyrektorki MDK i Beaty Chmielowskiej, sekretarz Powiatu. Podkreślono, że to wspólna praca pracowników poszczególnych wydziałów starostwa i jednostek organizacyjnych. Tuż po głosowaniu nad udzieleniem wotum zaufania dla Zarządu Powiatu głos zabrał starosta Andrzej Skrzypiński. - Trzeba wspomnieć o osobie, której już między nami nie ma, czyli śp. Marcinie Niedzieli, który przez trzy czwarte zeszłego roku stał na czele tego zarządu i do końca angażował się w jego pracę. Chciałem też podziękować wicestaroście Pawłowi Kobieluszowi, który w trakcie nieobecności Marcina Niedzieli dwoił się i troił, by pełnić dwie funkcje jednocześnie, ja wiem, ile to pracy. Dziękuję Teresie Jankowskiej. To, czego dokonała w zeszłym roku, było wielkie. Także to, że Muzeum Pamięci nabrało takich kształtów to w znacznej mierze zasługa pani Teresy. Grażynie Kopeć dziękuję za dobre słowo i zawsze mądrą poradę, trafne spostrzeżenia, za to, że potrafi czasem sprowadzić resztę zarządu na ziemię. Dziękuję także Jerzemu Mieszczakowi, który jest ogromnym wsparciem dla etatowych członków zarządu, na którego głowie - i w głowie - są powiatowe inwestycje - powiedział tuż po głosowaniu starosta Andrzej Skrzypiński. Sternik Powiatu Oświęcimskiego podziękował również pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych oraz tym radnym, którzy głosowali za wotum zaufania dla zarządu. Po pozytywnej ocenie rocznego sprawozdania z wykonania zeszłorocznego budżetu przez komisje stałe rady, większość radnych zagłosowało także za udzieleniem zarządowi absolutorium za 2021 r. Starosta podkreślił, że mimo trudnego budżetu udało się zrealizować wszystkie zaplanowane w nim zadania i zabezpieczyć prawidłowe funkcjonowanie powiatowych placówek. - Zacznę trochę humorystycznie. Dla mnie to dziś już drugie absolutorium. O godz. 13 w poprzednim miejscu pracy uzyskałem absolutorium z racji pełnienia tam obowiązków w zeszłym roku. Chcąc odnieść się do zarzutów szefa klubu PiS, który zarzucił nam oszczędność w zeszłorocznym budżecie, chciałbym podkreślić, że dobry gospodarz charakteryzuje się tym, że na ciężkie czasy ma odłożone oszczędności. Dzięki wolnym środkom, których nie wydaliśmy w 2021 roku, byliśmy w stanie spiąć i realizować tegoroczny budżet - podkreślił starosta Andrzej Skrzypiński. Fot. RL

czytaj więcej...

19 maja 2022

Czepkowanie na oświęcimskiej uczelni

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński był jednym z gości wyjątkowej uroczystości w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. 18 maja do tradycyjnego czepkowania przystąpiło ponad 140 studentów pielęgniarstwa. - To studenci, którzy przez okres pandemii nie otrzymali zwyczajowo tego symbolu zawodu na drugim roku kształcenia - powiedziała nam dr n. med. Wiesława Kołodziej, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. Praktyczną naukę zawodu studenci pobierają m.in. w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu i ościennych lecznicach, także w hospicjach. Na co dzień podnoszą swoje umiejętności w murach uczelni, która od kilku lat dysponuje supernowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej. - Dziś to dla was wielki dzień. Otrzymacie symbol zawodu pielęgniarskiego, czyli czepek. Symbolika zawodowa jest bardzo ważna. Pozwala utożsamiać się z zawodem, dzięki niej możemy poczuć się wyróżnieni. Bądźcie dumni z tego symbolu, nieście go z wielką czcią i dumą - powiedziała dr n. o zdr., prof. MUP Sonia Grychtoł, rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. W swoim wystąpieniu pani rektor wspomniała o otwartej 150 lat temu w Londynie pierwszej na świecie szkole pielęgniarskiej. Od tamtej pory wiele się zmieniło. - Ten zawód ewoluuje i rozwija, na co ma wpływ globalizacja i postęp, m.in. w naukach medycznych i o zdrowiu. Dziś pielęgniarstwo nie jest już zawodem ograniczającym się do pielęgnowania człowieka. Dziś to zawód wielowymiarowy, łączący w sobie nauki przyrodnicze, humanistyczne, medyczne. Jest zawodem interdyscyplinarnym, co wymusza na nas, nauczycielach akademickich nowoczesnego kształcenia, nadążającego za postępem technicznym, co ma miejsce na naszej uczelni, i z czego jestem dumna - podkreśliła pani rektor. Studentom życzyła nieustannego rozwoju. - Pamiętajcie o jednym. Wszystkie zawody medyczne wymagają kształcenia i uczenia się przez całe życie. Fot. RL. (Więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).

czytaj więcej...