Zarząd Powiatu ogłasza w dniu 7 lutego 2024 r. termin naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Wysokość  środków przeznaczonych na powyższe cele: – 100 000,00 zł

Termin składania wniosków – 8 marca 2024 r.

Szczegóły: TUTAJ

Zarząd Powiatu ogłasza w dniu 22 lutego 2023 r. termin naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Wysokość  środków przeznaczonych na powyższe cele: – 100 000,00 zł

Termin składania wniosków – 23 marca 2023 r.

Przyznane dotacje w 2023 roku: TUTAJ

Nabór na rok 2022 został zakończony

Zarząd Powiatu ogłasza w dniu 15 lutego 2022 r. termin naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Wysokość  środków przeznaczonych na powyższe cele: – 100 000,00 zł

Termin składania wniosków – 16 marca 2022 r.

Szczegóły: TUTAJ

Przyznane dotacje w 2022 roku: TUTAJ

Nabór na rok 2021 został zakończony

Zarząd Powiatu ogłasza w dniu 4 lutego 2021 r. termin naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Wysokość  środków przeznaczonych na powyższe cele: – 80 000,00 zł

Termin składania wniosków – 8 marca 2021 r.

Przyznane dotacje w 2021 roku: TUTAJ

Nabór na rok 2020 został zakończony

Zarząd Powiatu ogłasza w dniu 29 stycznia 2020 r. termin naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Wysokość  środków przeznaczonych na powyższe cele: – 50 000,00 zł

Termin składania wniosków – 28 lutego 2020 r.

Szczegóły: TUTAJ

Przyznane dotacje w 2020 roku:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Osieku

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Wawrzyńca w Grojcu

Klasztor Franciszkanów (Reformatów) OFM w Kętach

Towarzystwo Miłośników Kęt

Przyznane dotacje w 2019 roku:

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Grojcu

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Głębowicach

Przyznane dotacje w 2018 roku:

Przyznane dotacje w 2017 roku:

Towarzystwo Salezjańskie, Dom Zakonny – Zakład Salezjański im. Ks. Bosko w Oświęcimiu

Nabór na rok 2019 został zakończony

Zarząd Powiatu ogłasza w dniu 1 lutego 2019 r. termin naboru wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Wysokość  środków przeznaczonych na powyższe cele: – 50 000,00 zł

Termin składania wniosków – 28 lutego 2019 r.

Szczegóły: TUTAJ

Przyznane dotacje w 2018 roku:

Przyznane dotacje w 2017 roku:

Uchwała Nr XXI/193/2016 Rady Powiatu w Oświęcimiu z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonych na obszarze Powiatu Oświęcimskiego

Uchwała Nr XLI/390/2018 Rady Powiatu w Oświęcimiu z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXI/193/2016 Rady Powiatu w Oświęcimiu z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonych na obszarze Powiatu Oświęcimskiego