Sala konferencyjna po prawej i po lewej stronie stół przy nim siedzi kilka osób. Pośrodku ekran z prezentacją. Jedna osoba stoi i tłumaczy.
Dziś w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara w internacie popularnego „Chemika” odbyło się spotkanie informacyjne dla włodarzy gmin w naszym powiecie. Było ono poświęcone projektowi LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA.

Celem spotkania było zapoznanie sterników gmin z założeniami projektu. Także zainicjowanie stałej współpracy samorządu powiatowego z gminami przy realizacji przedsięwzięć mających na celu przeciwdziałanie i łagodzenie niekorzystnych zmian klimatu. Na spotkaniu obecny był wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu Teresa Jankowska oraz przedstawiciele wszystkich gmin w naszym powiecie.

Gości powitał starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński. Podkreślił jak poważnym problemem są postępujące zmiany klimatu i jak kluczową rzeczą jest podjęcie wspólnych działań w celu zapobieżenia niekorzystnym zjawiskom.
Pomysł zawarcia porozumienia w celu podjęcia wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem. Część włodarzy gmin już zadeklarowała, że niezwłocznie podpisze dokument.

O szczegółach projektu mówił Piotr Łyczko, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Głos zabrała także Edyta Burman, doradca ds. klimatu i środowiska w oświęcimskim starostwie, prezentując swoje zadania, jak i zachęcając do współpracy poszczególne gminy.

Poniżej galeria zdjęć i grafik do artykułu "Jak w skali lokalnej zapobiec katastrofie klimatycznej?".

Fot. RL

LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”

LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.