Plakat informujący o rozpoczęciu naborów do programu senior plus edycja 2022. Pośrodku zdjęcie osoby w okularach.
Zachęcamy zainteresowane podmioty do zapoznania się z przyszłoroczną ofertą rządowego programu „Senior+”. Termin składania ofert upływa 11 stycznia 2022 roku.

W konkursie ofert mogą brać udział jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego, których strategie rozwoju pomocy społecznej uwzględniają rozwój infrastruktury dla osób starszych lub w których brak jest innej infrastruktury pomocy społecznej tego typu.

Doświadczenia realizacji programu z poprzednich lat pokazują, że jest to bardzo oczekiwana forma wsparcia, a jej organizację ułatwia dofinansowanie z budżetu państwa, które w edycji 2022 wynosi odpowiednio: do 400 tys. zł na utworzenie Dziennego Domu Senior+, 200 tys. zł na utworzenie Klubu Senior+ oraz na utrzymanie 1 miejsca (miesięcznie) do 400 zł w Dziennym Domu Senior+ lub 200 zł w Klubie Senior+.

Szczegółowe informacje wraz z dokumentami konkursowymi znajdują się na stronie internetowej: http://senior.gov.pl/program_senior_plus/pokaz/586.