Ważna informacja
Mamy dobre wieści dla zapominalskich. Do 10 grudnia br. został przedłużony termin zgłaszania kandydatur do tytułu WOLONTARIUSZ ROKU 2021 r. Pula nagród w konkursie ogłoszonym przez Powiat Oświęcimski i Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy wynosi 10 tys. zł.

Laureaci zostaną wyróżnieni w pięciu równorzędnych kategoriach:
  • młodzieżowej – dla osób poniżej 19. roku życia,
  • indywidualnej – dla osób powyżej 19. roku życia.
  • zespołowej – dla grup prowadzących działania o charakterze wolontariackim,
  • wolontariat szkolny – dla zespołów działających w ramach szkolnych kół wolontariatu,
  • wolontariusz publiczności – nagroda mieszkańców, którą otrzyma jeden ze zgłoszonych kandydatów/zespołów w głosowaniu internetowym
Nagrody przyzna kapituła konkursu złożona z przedstawicieli edukacji, sztuki, kultury, sportu i biznesu.
Jeśli wokół siebie dostrzegasz dzieci, młodzież, seniorów z poczuciem spełnienia, którzy w swoim działaniu wyróżniają się empatią, charyzmą oraz bezinteresownością – nominuj ich. Wypełnienie formularza zajmie Ci 5 minut!

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.mowp.pl (tam też znajduje się Regulamin Konkursu). Należy je doręczyć pocztą lub składać osobiście w Dzienniku Podawczym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (ul. St. Wyspiańskiego 10) – zawsze w zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Wolontariusz Roku”, w terminie do 10 grudnia br. Decyduje data doręczenia.
Co istotne, należy poinformować zainteresowane osoby i organizacje o zgłoszeniu ich do konkursu.

Osoby do kontaktu:
  • Monika Bartosz, kom. 575 995 915
  • Agnieszka Komendera, kom. 692 950 692.

Można się kontaktować także drogą mailową: fundacjamowp@gmail.com

Organizatorem konkursu jest Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, współorganizatorem Powiat Oświęcimski, a partnerem Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.