Wizualizacja przyszłego Centrum Diagnostycznego przy głównym budynku Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Czy w wieku 16 lat można zostać pisarką? Czy można pogodzić codzienne obowiązki, życie towarzyskie z pisaniem wielowątkowej powieści fantasy? Czy można ją profesjonalnie wydać? Otóż można.

Wiktoria Czyżycka z klasy 1c właśnie wydała swoją pierwszą powieść - „Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka”. Ruszyła przedsprzedaż książki.

„Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka” to dopiero początek ekscytującej przygody. Autorka wkrótce rozpocznie serię spotkań z czytelnikami w wielu miejscach w Polsce. W "Konarze" będzie można wysłuchać debiutującej, utalentowanej pisarki już w czerwcu.

Kolejne tomy powieści już są w przygotowaniu.

- Jesteśmy szczęśliwi, dumni i zaszczyceni tym, że Wiktoria zechciała wybrać naszą szkołę. Przygoda rozpoczęła się nie tylko w książce, ale także w jej życiu. Niech trwa! Życzymy powodzenia na każdym etapie pracy, kolejnych inspiracji, pomysłów i … wielkiej kariery - podkreśla we wpisie dyrekcja powiatowej placówki.

(Źródło i foto: I LO im. Konarskiego w Oświęcimiu)