W ubiegłą sobotę, na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu odbyło się święto miłośników biegania. XIX Bieg Sołecki w Zaborzu, zorganizowany przez sołectwo Zaborze to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz powiatowych imprez. W tegorocznej edycji na starcie biegu pojawiło się ponad sto osób.

Rywalizacja sportowa odbyła się w 6 kategoriach. W biegu OPEN udział wziął m.in. wicestarosta Paweł Kobielusz. Całość wydarzenia poprowadził Piotr Śreniawski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu, jeden z pomysłodawców biegu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w dzisiejszym biegu, zorganizowanym przez sołectwo Zaborze oraz, że jako Zarząd Powiatu w Oświęcimiu mogliśmy się przyczynić do wsparcia wydarzenia. Zachęcajmy wszystkich do jakiejkolwiek aktywności fizycznej oraz do tego, aby zawsze starać się żyć w duchu sportu - powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

Organizatorzy przygotowali nagrody w poszczególnych kategoriach, a wśród wszystkich uczestników została wylosowana nagroda, którą tradycyjnie był rower. Upominki i puchary zostały wręczone przez: wicestarostę Pawła Kobielusza, wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Oświęcimiu Piotra Śreniawskiego, sołtysa Zaborza Adam Nowotarskiego oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego w Zaborzu Jolantę Zapałę.

Niespodzianką podczas wydarzenia było pojawienie się Szymona Zapały – zawodnika drużyny uniwersyteckiej UTAH STATE AGGIES, który wszystkim nagrodzonym wręczył pamiątkowe koszulki z biegu.

Powiat Oświęcimski wsparł finansowo organizację wydarzenia.

Fot. WR