Na zdjęciu wicedyrektor szkoły, starosta, marszałek Małopolski i wicestarosta w trakcie zwiedzania szkolnej auli.

Dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu gościł marszałek Małopolski Witold Kozłowski. Po imponującym obiekcie oprowadzali gościa z Krakowa starosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz w towarzystwie wicedyrektorki placówki Renaty Boby.

Sternik Województwa Małopolskiego był pod dużym wrażeniem tego, co zobaczył.

- Jestem tu po raz pierwszy. W poprzedniej rozmowie poprosiłem pana starostę, by wspólnie obejrzeć ten ośrodek. Powiem szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystko co zobaczyłem pozytywnie mnie zaskoczyło. Pogratulowałem władzom Powiatu tego obiektu. Wiem, że są dalsze plany, będziemy się starać wspólnie coś w tym zakresie zrealizować - powiedział marszałek Witold Kozłowski.

- Razem z panem marszałkiem obejrzeliśmy poszczególne pomieszczenia przeznaczone do nauki w szkole podstawowej i nauki zawodu, w tym pracownię gastronomiczną i robót wykończeniowych. Pan marszałek miał okazję spotkać się z podopiecznymi ośrodka. Zarówno warunki nauki, jak i spotkanie z dziećmi wywarło na marszałku ogromne wrażenie - stwierdził starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Przed Powiatem Oświęcimskim trzeci, ostatni etap budowy SOSW,

- Bardzo się cieszę, że pan marszałek miał okazję zobaczyć efekty dwóch dotychczasowych etapów budowy tej sztandarowej dla Powiatu i jakże potrzebnej dla dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi placówki. Są już „wypuszczone” przewiązki do trzeciego etapu inwestycji. Przed zarządem i radą powiatu nie lada wyzwanie, bo chcemy oddać ten ośrodek kompleksowo. Liczę na to, że dzisiejsza wizyta pana marszałka będzie owocna w kontekście tego etapu. Niezależnie od tego, jaki barwy polityczne reprezentujemy łączy nas potrzeba pomocy tym dzieciom. To nie tylko szkoła, to także placówka wychowawcza.

Szacunkowy koszt tego etapu to ponad 20 mln zł. Przebudowie ulegnie stary budynek szkoły podstawowej i internatu. Powstaną nowe klasopracownie. Poza tym zostanie wybudowane wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową, a w miejscu parterowego budynku stanie sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia.

Fot. RL