Na scenie występ zespołu Nocny Kochanek.

To była niezapomniana, pełna pozytywnych wrażeń i emocji sobota 18 czerwca na Rynku Głównym w Oświęcimiu. Zorganizowane przez Powiat Oświęcimski i Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu wydarzenie „Gramy z kulturą dla Ukrainy” stało się okazją do nagrodzenia osób, które na co dzień żyją kulturą i są gotowe do niesienia pomocy ludziom w potrzebie. W imieniu władz Powiatu statuetki, dyplomy i upominki wręczyli laureatom wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu Teresa Jankowska.

Gwiazdą wieczoru był Nocny Kochanek, który dał niepowtarzalne, ogniste - dosłownie i w przenośni - show oklaskiwane przez tłumy przybyłe do serca stolicy powiatu. Wcześniej zagrały lokalne grupy, dobrze znane i lubiane Snow i Stare Dziady, oraz Zachwyt – laureat Powiatowego Przeglądu Zespołów Młodzieżowych pod patronatem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia włodarze Powiatu i MDK wręczyli nagrody laureatom Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, których następnie oklaskiwaliśmy podczas występów na scenie. Nagrodzono także wolontariuszy niosących pomoc w zbiórkach dla Ukrainy, uhonorowanych przez Fundację Gotowi do działania.

Podobnie jak podczas zeszłorocznego koncertu, także i teraz włodarze Powiatu i przedstawiciele Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy pogratulowali zwycięzcom Powiatowego Konkursu „Wolontariusz Roku”. Na stoisku MOWP tworzony był łańcuch życzeń, w którego tworzeniu z udziałem mieszkańców pomagali Irina i Bohdan, wolontariusze z Ukrainy. Na sąsiednim stoisku pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zachęcali do zapoznania się z kryteriami jak zostać rodziną zastępczą.

Wśród licznych uczestników wydarzenia „Gramy z kulturą dla Ukrainy” byli również nasi goście z partnerskiego Powiatu Dachau – landrat (starosta) Stefan Löwl, koordynatorka współpracy z Powiatem Oświęcimskim Marese Hoffmann i Bernadetta Czech-Sailer ze Starostwa Powiatowego w Dachau. W trakcie krótkie wizyty roboczej niemiecka delegacja spotkała się ze starostą oświęcimskim Andrzejem Skrzypińskim i członkami zarządu powiatu, gościła w progach Młodzieżowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i zwiedziła Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, którego organizatorem jest Powiat Oświęcimski.

Fot. RL. (Bogata galeria zdjęć z koncertu jest dostępna na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).