Na pierwszym planie przemawiający na scenie wicestarosta, obok stoim dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury.

W sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury 9 czerwca uhonorowano laureatów tegorocznej edycji Powiatowego Przeglądu Artystycznego „KREATYWNI 2022”. Wicestarosta Paweł Kobielusz w imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu pogratulował uzdolnionej młodzieży, wręczył nagrody i zachęcał do pielęgnowania pasji i rozwijania talentów.

O potrzebie pielęgnowania i rozwijania w sobie pasji, bez której człowiek gaśnie wspomniała Alina Kwarciak, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Kierująca powiatową placówką oprócz pełnienia roli gospodyni gali wcieliła się także w rolę aktorki w przedstawieniu, w którym główne role zagrali laureaci „Kreatywnych 2022”.

Pomysłodawcą konkursu talentów skierowanego do młodych artystów jest Powiat Oświęcimski, a realizatorem Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Do tegorocznego przeglądu zgłosiło się 174 osób z 9 placówek. Wyłoniono: 60 laureatów. Jury przyznało 53 wyróżnienia.

W kategorii literackiej złożono 30 prac. W kategorii scenicznej wystąpiło 93 wykonawców, natomiast w kategorii wizualnej jury oceniało 228 prac.

Nagrody wręczyli laureatom wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska, dyrektorka MDK Alina Kwarciak oraz zastępca prezydenta Oświęcimia Krzysztof Kania i burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

W holu Oświęcimskiego Centrum Kultury można było obejrzeć prace uczestników Powiatowego Przeglądu Artystycznego „KREATYWNI 2022” nagrodzonych w kategoriach: prace wizualne i twórczość literacka.

Fot. RL (Więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).