Na jubileuszu osieckich pszczelarzy przemawia wicestarosta Paweł Kobielusz.

Koło Pszczelarzy w Osieku w minioną sobotę, 11 czerwca oficjalnie świętowało 50. urodziny. Z tej wyjątkowej okazji obecni na uroczystościach w miejscowym centrum kultury wicestarosta Paweł Kobielusz i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak złożyli w imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego najserdeczniejsze życzenia miejscowym bartnikom.

Prezesowi koła, Tadeuszowi Bąbaczowi wicestarosta Paweł Kobielusz wręczył list gratulacyjny. Co ciekawe, półwiecze koła zbiegło się… z urodzinami prezesa.

„W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 50-lecia funkcjonowania Koła Pszczelarzy w Osieku. Dziękując za dotychczasową owocną działalność życzę wszystkim Państwu dalszych sukcesów i wielu lat rozwijania pszczelarskiej pasji” - napisał w liście gratulacyjnym starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Wicestarosta Paweł Kobielusz w swojej przemowie do jubilatów podkreślił, że samorząd powiatowy nie zapomina o Osieku i jego mieszkańcach. Docenił wysiłek miejscowych pszczelarzy mówiąc, że ich pasja to zarazem ciężka praca, jednakże wykonywana z zamiłowaniem.

Uroczystościom z okazji półwiecza działalności koła skupiającego pszczelarzy z Osieka towarzyszyły XX Regionalne Dni Pszczelarzy Beskidzkich i kiermasz pszczelarski. Okrągła rocznica była też okazją do uhonorowania członków koła i jego sympatyków. Powiat Oświęcimski wsparł finansowo wydarzenie.

Fot. RL. (Więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).