Obrady w sali narad starostwa Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Pod przewodnictwem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego obradował dziś (21 czerwca) Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Z uwagi na zbliżający się sezon wakacyjny posiedzenie w całości zostało poświęcone temu zagadnieniu.

W spotkaniu online wzięli udział przedstawiciele powiatowych służb i inspekcji, szpitala, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, wydziału edukacji w starostwie, nadzoru budowlanego.

Z przedstawionych informacji wynika, że szkoły prowadzone przez Powiat nie organizują zajęć wakacyjnych dla młodzieży. Tygodniowe turnusy w terminie 27 czerwca - 14 lipca organizuje natomiast Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.

Dyrektor PCPR Tomasz Bielecki powiedział, że dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych nadzorowanych przez tę instytucję skorzystają ze zorganizowanego wypoczynku na koloniach.

Straż pożarna skontrolowała obiekty na terenie naszego powiatu, które ubiegały się o nowe pozwolenia na przyjęcie zorganizowanych grup. Wszystkie przeszły kontrolę pozytywnie.

Policyjne patrole na bieżąco kontrolują rejony, gdzie gromadzą się większe grupy dzieci i młodzieży, w tym miejsca zwyczajowe uznane za kąpieliska. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych w Internecie, w trakcie roku prowadzone były spotkania profilaktyczne, na których uczulano dzieci i młodzież na niebezpieczeństwa i zagrożenia czyhające w globalnej sieci.

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu wedle zapewnień dyrektora Edwarda Piechulka jest przygotowany na przyjęcie większych grup pacjentów w okresie wakacyjnym.

Podsumowując dzisiejsze spotkanie starosta Andrzej Skrzypiński życzył zarówno jego uczestnikom, jak i dzieciom, młodzieży i ich rodzicom (opiekunom) udanych i, co najważniejsze, spokojnych wakacji.

Fot. RL