Grafika z krajobrazem gór, jeziora i lasu. Pośrodku napis: Poznajemy Małopolskę Zachodnią. W prawym górnym rogu napis Forum Małooplski Zachdniej i logotyp organizacji.

Małe, malownicze miasteczko, przyjazne dla mieszkańców, gdzie wszędzie jest blisko… Takie miejsca istnieją nie tylko w filmach. Nie wierzycie? Przyjedźcie do Libiąża!

Każdego witamy uśmiechem, o czym przypomina stojąca na rondzie rzeźba autorstwa Marka Foldsa. Libiąż położony jest w zach. części Małopolski, w pow. chrzanowskim, na wzgórzach Jury Krakowsko–Częstochowskiej. Południową część gminy zamyka Dolina Wisły.

Miasto, które kojarzy się głównie z kopalnią Janina, może zaskoczyć… To idealne miejsce do życia i na krótki wypad.

Stereotyp górniczego miasteczka przełamują rosnące na zboczach krzewy winorośli. Spacerując zielonymi alejkami libiąskiej winnicy (https://winnicalibiaz.pl) łatwo można się zapomnieć i poczuć jak we Włoszech. Mamy też nowoczesny park wodny (https://parkwodny.libiaz.pl), rozbudowaną bazę sportową, ścieżki rowerowe, klimatyczne parki, kilka ciekawych zabytków i mnóstwo zieleni. W Libiążu nie można się nudzić!

No i te widoki! Ze szczytów libiąskich wzgórz rozciąga się panorama na całe miasto, Rów Krzeszowicki, Garb Tenczyński i Kotlinę Oświęcimską. Przy ładnej pogodzie można stąd obserwować Beskidy i ośnieżone szczyty Tatr. Sprawdźcie sami!

https://bit.ly/3q6kWs0

Fot. Libiaz-pocztowka

Fot. Libiaz-parkwodny

Fot. Libiaz-winnicaLibiaz

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.