Członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska oddaje hołd więźniarkom karnej kompanii.

W Dniu Patrona Fundacji im. Brata Alberta i z okazji 35-lecia założenia tej zasłużonej organizacji świętowano na placu Wolności w Chełmku.

W wydarzeniu, które miało miejsce w ostatnim dniu czerwca, uczestniczyli podopieczni placówek z terenu naszego powiatu prowadzonych przez tę fundację oraz zaproszeni samorządowcy i przedstawiciele instytucji opiekuńczych. Gościem imprezy był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta, która pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną prowadząc w całej Polsce 36 ośrodków i warsztatów terapii zajęciowej, m.in. w Chełmku oraz filiach w Oświęcimiu, Jawiszowicach i Przeciszowie.

- W ostatnim czasie wskutek pandemii kontakt między placówkami był utrudniony. Dziś wreszcie możemy się spotkać bez ograniczeń. Życzę wszystkim uśmiechu na twarzy i dobrej zabawy - powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

- Dobrze, że takie prężne fundacje, jak ta istnieją, bo doskonale potrafią zagospodarować ten zaniedbany często przez państwo obszar opieki nad dziećmi i dorosłymi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - dodał wicestarosta, po czym w imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu wręczył ks. Zaleskiemu pióro, którym - w założeniu ofiarodawców - będzie podpisywał „wyłącznie pozytywne decyzje dla fundacji”.

Na ręce prowadzących WTZ w Chełmku wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska wręczyli praktyczne podarunki, które z pewnością przydadzą się podopiecznym w codziennym funkcjonowaniu.

Fot. RL. (Więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).