Na zdjęciu starosta oświęcimski przekazujący symboliczny czek na ręce pani prezes "Promyka".

Podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego 3 czerwca przez Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” w Oświęcimiu, starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz przekazali z okazji Dnia Dziecka na rzecz podopiecznych organizacji czek w wysokości 1000 zł.

Podopieczni ośrodka wraz z opiekunami przygotowali ciekawy program artystyczny, którego motywem przewodnim były owoce i warzywa oraz wiersze znanych polskich poetów. Goście z zainteresowaniem podziwiali prace podopiecznych "Promyka". Nie obyło się także bez wspólnych tańców. 

Starosta Andrzej Skrzypiński obejrzał placówkę prowadzoną przez stowarzyszenie „Promyk”. Zapoznał się z działalnością organizacji i jej potrzebami, został oprowadzony po ośrodku mieszczącym się w dawnej szkole podstawowej w oświęcimskich  Dworach. Stowarzyszenie sprawuje w nim opiekę nad blisko 90 niepełnosprawnymi mieszkańcami powiatu oświęcimskiego.

Władze Powiatu starają się wspierać potrzeby podopiecznych z ośrodka w Dworach. Pod koniec 2020 r. pozytywnie odpowiedziały na apel stowarzyszenia i przeznaczyły 16 tys. zł na zakup nowych wykładzin do pomieszczeń, w których rehabilitowane są niepełnosprawne dzieci. Dotychczasowe wykładziny nie nadawały się do dalszego użytkowania wskutek obostrzeń wprowadzonych przez sanepid.

Fot. RL