Dzisiaj w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się obchody 103. rocznicy powstania Policji. Starosta Andrzej Skrzypiński, w imieniu swoim oraz Zarządu Powiatu w Oświęcimiu podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i podległych komisariatów za ich codzienną pracę i poświęcenie na rzecz drugiego człowieka. W uroczystościach udział wzięli również członkowie zarządu – Teresa Jankowska oraz Jerzy Mieszczak.

Jest mi niezmiernie miło, że po trzech latach możemy znowu się spotkać w tak licznym gronie, razem celebrować Święto Policji. W tym czasie wiele się działo, mieliśmy okres pandemii, konflikt na granicy z Białorusią, a w ostatnich miesiącach wojnę na Ukrainie, wywołaną przez Federację Rosyjską. [..] W dniu Święta Policji kieruję do policjantów i pracowników policji serdeczne podziękowania za zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji trudnych i odpowiedzialnych zadań. Bardzo dziękuję za ciężką i rzetelną pracę, bo dzięki niej mieszkańcy powiatu oświęcimskiego mogą czuć się bezpieczni. – powiedział na rozpoczęcie obchodów komendant powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec, witając zgromadzonych gości.

Podczas uroczystości wręczono akty nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. Następnie wręczono wyróżnienia pracownikom Policji za wzorową pracę, operatywność i profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych im obowiązków, a także ich zaangażowanie oraz kreatywność w realizacji codziennych zadań.

Z okazji 103. rocznicy utworzenia Policji Państwowej wyrażam wdzięczność za rzetelną pracę i odpowiedzialne pełnienie obowiązków. Składam również najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym Policji z terenu powiatu oświęcimskiego.

Życzę, aby Wasze poświęcenie i zaangażowanie w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej znalazło szacunek i uznanie w społeczeństwie oraz dostarczało wiele osobistej satysfakcji. Dla władz samorządowych to także okazja do złożenia gratulacji i wyrażenia deklaracji współpracy w realizacji wspólnej misji, jaką jest pomyślność i rozwój naszej Małej Ojczyzny.- złożył życzenia starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński

Fot. WS