W słoneczną niedzielę, w Ogrodzie Społecznym przy starej gminie w Brzeszczach miało miejsce spotkanie z Arjunem z Londynu, wolontariuszem ruchu #Save Soil #Ratujmy Glebę. To już kolejna wizyta młodego ekologa w naszym powiecie.

Na spotkaniu Krzysztof Ziółkowski przedstawił prezentację pt. „Wymieranie Gleby – problem i rozwiązanie”. Po wykładzie odbył się koncert improwizowany na fletach bambusowych i skrzypcach w wykonaniu Arjuna, Krzysztofa Ziółkowskiego i Bartosza Słatyńskiego. Równocześnie na terenie ogrodu odbywały się warsztaty glebowe, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentowała członkini zarządu Teresa Jankowska.

Powiat Oświęcimski w ramach realizacji „Projektu zintegrowanego LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA „ Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW, został partnerem organizowanego spotkania.