Wczoraj, na oświęcimskiej krytej pływalni obyło się uroczyste otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dyscyplinie pływanie. Zawody, w których zmagają się sportowcy z całej Polski w wieku 17-18 lat, będą trwać jeszcze przez najbliższe 3 dni.

Tuż po uroczystej inauguracji olimpiady wicestarosta Paweł Kobielusz nagrodził troje zawodników UKP Unia Oświęcim, związanych z powiatem oświęcimskim, w związku z ich ostatnimi sukcesami sportowymi.

Bardzo się cieszę, że mogę wręczyć nagrody dla sportowców, związanych z Powiatowym Zespołem Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Oświęcimski, starający się codziennie wspomagać sportowców w ich ciężkiej pracy na treningach. Zarząd Powiatu w Oświęcimiu postanowił docenić sukces pływaków, przyznając nagrody za osiągnięcia sportowe. Gratulacje! – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz

Michał Piela wywalczył tytuł Mistrza Europy Juniorów na 400 m. stylem zmiennym, brązowy medal na 200 m. stylem zmiennym, bijąc dwukrotnie rekord Polski na tym dystansie. Jakub Walter wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski po pięknej walce stanął na 3 stopniu podium w wyścigu sztafetowym na dystansie 4x200 m. stylem dowolnym, a indywidualnie wywalczył 6 miejsce w finale na 200 m. stylem dowolnym. Mateusz Mamcarz znakomicie zaprezentował się w półfinale na dystansie 50 m. stylem motylkowym.