W ubiegłą sobotę na łowisku Dyrczoniówka odbyły się indywidualne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. O tytuł najlepszego wędkarza walczyli samorządowcy z powiatu oświęcimskiego. Udział w zawodach wzięli reprezentacji Gminy Kęty, Gminy Oświęcim, Gminy Osiek i Powiatu Oświęcimskiego.

Tego dnia ryby chętnie chwytały haczyk z przynętą, w związku z tym siatki szybko się wypełniły. Pomimo lejącego się z nieba żaru zawodnikom nie brakowało energii i zapału. Ostatecznie po czterech godzinach rywalizacji ogłoszono koniec łowienia, a sędziowie szybko i sprawnie przeprowadzili ważenie złowionych ryb.

Najlepsi okazali się:

Stanisław Matlak (4,13 kg ryb) – reprezentant Gminy Osiek

Edward Kocierz (2,82 kg ryb) – reprezentant Gminy Kęty

Bartłomiej Kajfasz (2,77 kg ryb) – reprezentant Powiatu Oświęcimskiego.

Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Klęczar wraz ze starostą oświęcimskim Andrzejem Skrzypińskim wręczył zwycięzcom trofea oraz dyplomy gratulując umiejętności i wyników.

Podziękowania oraz statuetki otrzymali także pozostali zawodnicy, a dodatkowa statuetka trafiła do Jana Skrzypińskiego reprezentującego Powiat Oświęcimski, który był najmłodszym zawodnikiem dzisiejszych zawodów.

Źródło: Gmina Kęty