W ubiegły piątek, w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się spotkanie dla przedstawicieli gmin z powiatu oświęcimskiego. Podczas wydarzenia Agnieszka Chrapek Mukherjee i jej 10-letni syn Arjun poruszali bardzo ważne tematy: zanieczyszczenia i ochrona gleby.

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentowali wicestarosta Paweł Kobielusz oraz członkini Zarządu Teresa Jankowska.

Podczas spotkania Pan Krzysztof Ziółkowski przedstawiciel Save Soil przedstawił prezentację o glebie, bardzo ważnym elemencie środowiska, stanowiącym podstawę egzystencji ludzi i wszelkich organizmów, a także mającym olbrzymi wpływ na klimat i gospodarkę wodną. Gleba jest jednym z najbardziej strategicznych zasobów, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe i ochronę różnorodności biologicznej oraz pomaga łagodzić zmianę klimatu. Bez zdrowej i żywej gleby nie ma przyszłości. Zdrowa i żywa gleba chroni nas przed klęskami środowiskowymi, przed zmianami klimatycznymi oraz przed truciznami na talerzu. Po wykładzie Arjun zaprosił uczestników do wspólnej nauki tańca ziemi.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.