Na zdjęciu czlonkini zarządu powiatu z wicedyrektorką szpitala powiatowego przy sadzeniu cebulek kwiatów w Brzeszczach.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na Ekopiknik w Oświęcimiu i do odwiedzenia Powiatowego Stoiska Klimatycznego. Początek imprezy w Parku Pokoju o godz. 11. Przy okazji powracamy raz jeszcze do minionego weekendu, który obfitował na naszym terenie w ciekawe wydarzenia na rzecz ochrony klimatu.

24 września w Ogrodzie Społecznym w Brzeszczach przy Starej Gminie odbył się Dzień Sąsiada. Uczestnicy wydarzenia mieli m.in. okazję, by tworzyć pocztówki ze starych Brzeszcz, czy wziąć udział w grach i zabawach ruchowych. Bardzo chętnie było odwiedzane Powiatowe Stoisko Klimatyczne, na którym za udział w konkursach ekologicznych uczestnicy otrzymywali sadzonki drzew lub bylin miododajnych. Jednym z elementów Dnia Sąsiada było wspólne sadzenie kwiatów w Ogrodzie Społecznym.

Dzień później w parku przy ul. Spacerowej w Kętach odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny i Rajd Przedszkolaka. Na przybyłych czekało moc ekologicznych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. M.in. warsztaty ekologiczne na temat niskiej emisji. Każdy kto wziął udział w warsztatach i odpowiedział na pytanie zadane przez prelegenta otrzymał „pakiet energooszczędny”, w postaci żarówek LED, perlatorów zmniejszających zużycie wody oraz ekranów zagrzejnikowych ograniczające straty ciepła.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali liczne gry, zabawy i animacje o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło na tym wydarzeniu Powiatowego Stoiska Klimatycznego. Za udział w konkursie ekologicznym lub za wymianę nakrętek uczestnicy otrzymali sadzonkę drzew miododajnych i pyłkodajnych lub bylin roślin miododajnych.

Wydarzenia w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Przyjaciele Klimatu” realizowanej w ramach projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego ze środków LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

#Malopolska_dla_klimatu, #razem_dla_klimatu, #LIFEprogramme, #LIFEproject, #EkoMalopolskadlaklimatu, #LIFE_EKOMALOPOLSKA.