Na zdjęciu strażacy ochotnicy rywalizujący na torze przeszkód i bieżni.

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński otworzył w murach oświęcimskiej książnicy konferencję „Rynek pracy dla osób z niepełnosprawnością – wyzwania i dobre praktyki”. Powiat Oświęcimski, Miasto Oświęcim i Powiat Oświęcimski są partnerami konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy Zespół Zamiejscowy w Oświęcimiu i Województwo Małopolskie.

- Dziś będziemy słuchać i dyskutować o problemach osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Jest to niezwykle ważny temat. Każdy, kto ma do czynienia z osobami niepełnosprawnymi wie, jak istotne jest wprowadzanie i przywracanie tych osób na rynek pracy. Potrzeba pracy jest jedną z podstawowych potrzeb ludzkich. (…) Umiejętne trafianie z pomocą do każdej z takich osób jest niezwykłym wyzwaniem, szczególnie dla służb i instytucji rynku pracy – powiedział starosta Andrzej Skrzypiński, któremu na konferencji z ramienia władz powiatowych towarzyszyła członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska.

W konferencji wzięli udział specjaliści rynku pracy, przedstawiciele instytucji samorządowych, pracodawców, w tym spółdzielni inwalidów i socjalnych, ZUS-u, PFRON, doradcy zawodowi.

Fot. RL