Powiatowa doradczyni do spraw klimatu na stoisku z dziećmi z Przeciszowa.

Dużym zainteresowaniem uczestników pikniku „Policyjna Odyseja V” zorganizowanego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przeciszowie cieszyła się strefa klimatyczna Powiatu Oświęcimskiego i stoisko pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej.

Odwiedzający mogli porozmawiać z powiatowym doradcą ds. klimatu i środowiska oraz sprawdzić swoją wiedzę na tematy związane z ochroną klimatu, za co otrzymywali ekologiczny gadżet. Ponadto przy stoisku pszczelarzy zainteresowani dowiedzieli się o znaczeniu pszczół dla środowiska, zapoznali się z narzędziami pracy pszczelarza, a także mogli skosztować naturalnych produktów, jakie dają nam pszczoły.

Na imprezie, która odbyła się 3 września władze Powiatu Oświęcimskiego reprezentowała członkini zarządu Teresa Jankowska.

Strefa ekologiczna powstała w ramach realizacji projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego ze środków LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(Więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).