W ubiegła niedzielę miało miejsce Ekologiczne Spotkanie nad Przemszą organizowane przez Powiat Oświęcimski oraz Urząd Miejski w Chełmku - wydarzenie towarzyszące podczas XXIV Folklorystycznych Spotkań nad Przemszą organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

W trakcie tego wydarzenia zostały przedstawione: przyczyny, skutki oraz działania adaptacyjne do zmian klimatu, zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz wykorzystywania bioodpadów w ogrodzie. Odbyło się również spotkanie z pszczelarzem, który opowiedział o tajnikach życia pszczół.

Dla uczestnikówEkologicznego Spotkania zostały przeprowadzone konkursy i quizy, podczas których zostały przekazaneciekawe nagrody m.in.: sadzonki drzew miododajnych i pyłkodajnych, byliny roślin miododajnych lub torby ekologiczne.

Podczas wydarzenia władze Powiatu reprezentowała członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska.

Ekologiczne Spotkanie nad Przemszą były inauguracją powiatowej kampanii edukacyjno-informacyjnej "Przyjaciele Klimatu" realizowanej w ramach realizacji projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego ze środków LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

#Malopolska_dla_klimatu, #razem_dla_klimatu, #LIFEprogramme, #LIFEproject, #EkoMalopolskadlaklimatu, #LIFE_EKOMALOPOLSKA.