Na zielonym tle żółty napis Ważna Informacja.

Z uwagi na konieczność położenia ostatniej warstwy asfaltu na całej szerokości remontowanego fragmentu drogi powiatowej ul. Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej (Gmina Oświęcim), w najbliższą sobotę (24 września) od godzin porannych do popołudniowych trakt będzie zamknięty na odcinku od posesji nr 49 do ul. Zalesie.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia br. nastąpiło przekazanie wykonawcy placu budowy. Remontowany jest blisko 800-metrowy odcinek drogi. Powiatowa inwestycja pochłonie blisko pół miliona złotych. Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Oświęcim.

Inwestycja obejmuje wykonanie frezowania profilującego, wykonanie dwóch warstw asfaltowych o łącznej grubości 8 cm bez naruszenia podbudowy drogi, ścięcie obustronne pobocza na szerokości 50 cm wraz z odtworzeniem i skropieniem, odtworzenie oznakowania poziomego.

W zeszłym roku został zmodernizowany 250-metrowy odcinek ul. Tyszkiewicza, od granicy z ul. Stawową.