Dzisiaj, w Powiatowym Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 6 w Brzeszczach wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska wzięli udział w Dniu Edukacji Narodowej, połączonym z 5-leciem profilu ratownictwo medyczne w tamtejszej placówce.

Oświata to bardzo ważny fragment w życiu każdego społeczeństwa, ponieważ to ona razem z kulturą kształtuje nowoczesne społeczeństwo obywatelskie i to na długie, długie lata. [..] Ze szczerego serca dziękuję Wam nauczyciele, za to co robicie w tych niełatwych czasach, szczególnie biorąc pod uwagę to, co się dzieje w oświacie. Mam tu na myśli różnego rodzaju deformy niszczące oświatę, powodujące, że niejednokrotnie pewnie nie do końca z wielką przyjemnością rano idziecie do pracy, ale myślę, że później kontakt z młodzieżą – to, co kochacie i to, co jest waszą pasją wynagradza Wam to, jak Wasz zawód jest dzisiaj w kraju traktowany.

Życzę Wam żeby szkoła ponad podziałami była w końcu ułożona przez zespoły fachowców i ekspertów, a Państwo byli godnie traktowani i godnie za swoją pracę wynagradzani. – powiedział podczas uroczystości wicestarosta Paweł Kobielusz, życząc nauczycielom wszystkiego najlepszego.

Myślę, że szkoła tutaj, szkoła imienia profesora Bielenina jest placówką, która przez nas obserwowana zdobywa swoją identyfikacje, między innymi jedną z nich widać podczas dzisiejszego święta czyli 5- lecia profilu ratownictwo medyczne.

W Dniu Edukacji Narodowej życzę nauczycielom, abyście byli mistrzami i mistrzyniami dla swoich wychowanków. Wychowankom życzę miłości i przyjaźni po to żebyście się stali kiedyś mistrzami dla kolejnych pokoleń, a rodzicom żeby w całym procesie współuczestniczyli i byli otwarci. – powiedziała członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska

Uczniowie powiatowej szóstki opowiedzieli o swojej działalności w klasie o profilu ratownictwo medyczne oraz przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wielu podziękowań dla nauczycieli i dyrekcji szkoły.

Fot. WS