Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” w Oświęcimiu obchodzi 30. rocznicę działalności. Z okazji jubileuszu zaprosiło 30 września do wspólnego świętowania m.in. włodarzy gmin i Powiatu Oświęcimskiego - samorządów wspierających stowarzyszenie. Była to też okazja do podziękowania pracownikom z długoletnim stażem i przedstawicielom zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji.

W imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu wicestarosta Paweł Kobielusz pogratulował władzom stowarzyszenia i pracownikom jubileuszu i wręczył czek w wys. 1000 zł na bieżące potrzeby placówki z siedzibą w oświęcimskich Dworach. Przypomniał, że samorząd powiatowy wsłuchuje się w potrzeby stowarzyszenia, choć de facto spoczywa to na państwie, i na ile może wspiera tę i inne podobnie sprofilowane organizacje. Jednym z przykładów pomocy dla stowarzyszenia „Promyk” było zakup nowych wykładzin do sal rehabilitacyjnych.

- Filarem naszej działalności są członkowie stowarzyszenia, których śmiało można nazwać wolontariuszami. Mimo że jest ich niewielu, ich pomoc jest nieoceniona. Należy podkreślić, że 30-lecie Stowarzyszenia „Promyk” to przede wszystkim 30 lat ciężkiej pracy, tysiące godzin spędzonych na zajęciach z dziećmi, ale także miliony radosnych chwil podczas wspólnych spotkań angażujących społecznie dzieci. 30 lat, a jeden ten sam cel – pomagać innym - powiedziała prezes stowarzyszenia Danuta Bruzda, która podziękowała instytucjom, sponsorom i samorządom, w tym władzom Powiatu Oświęcimskiego za wsparcie i współpracę.

- Niech nigdy nie zabraknie członkom stowarzyszenia energii w dążeniu do wyznaczonych celów i wytrwałości w wykonywaniu zadań, a osiągane sukcesy niech będą bodźcem do dalszego działania, czego z całego serca wszystkim życzę - dodała pani prezes.

Z życzeniami pospieszyli - oprócz wicestarosty - także inni obecni na uroczystościach jubileuszowych włodarze- prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, wójt Gminy Oświęcim Halina Musiał, wójt Gminy Osiek Marek Jasiński i wójt Gminy Polanka Wielka Grzegorz Gałgan.

Fot. RL