Powiat Oświęcimski uhonorowany tytułem Pozytywne Miejsce - za wkład na rzecz pomocy podopiecznym stowarzyszenia Pozytywni.

Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński odebrał z rąk wiceprezesa Stowarzyszenia Pozytywni Mirosława Semika symboliczny certyfikat Pozytywnego Miejsca 2022 roku.

Stowarzyszenie zwykłe Pozytywni to mała grupa niezwykle energicznych i pozytywnie nastawionych do świata ludzi. Ta młoda organizacja pozarządowa już trzeci raz z rzędu zorganizowała wydarzenie pn. Pozytywne zakończenia Lata – gdzie mieszkańcy powiatu ze wszystkich środowisk i w każdym wieku przy okazji przyjemnego spędzenia czasu wolnego mogli włączyć się w akcję charytatywną na rzecz chorego ośmiolatka.

Akcje charytatywne organizowane na rzecz chorych dzieci z terenu powiatu oświęcimskiego są właściwie wizytówką tej organizacji, a Powiat Oświęcimski od lat wspiera szlachetne formy działalności organizowane na rzecz mieszkańców przez fundacje i stowarzyszenia.