Starosta oświęcimski przemawia do społeczności powiatowego Konara w trakcie uroczystości ślubowania pierwszoklasistów,

To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej szkolnej społeczności. W święto patrona szkoły - ks. Stanisława Konarskiego, pierwszoklasiści z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Oświęcimiu złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość ubarwiły występy artystyczne uczniów wstępujących w szeregi tutejszej społeczności. Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentował na tym wydarzeniu starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, absolwent "Konara". Pogratulował młodym ludziom i życzył, by w murach tej szacownej placówki poczuli się jak najlepiej.

- Mamy swoje ceremoniały i tradycje. Pielęgnujemy je i przekazujemy kolejnym pokoleniom uczniów „Konara”. Nie zabrakło więc wykładu o historii szkoły i patronie, uroczystego aktu ślubowania na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści wzięli też udział w specjalnym spacerze przygotowanym na tę okoliczność przez starszych kolegów - po miejscach ważnych dla historii i ludzi związanych z Liceum - informuje dyrekcja placówki.

W ten symboliczny sposób pierwszoklasiści stali się częścią rodziny „Konara” liczącej już wiele pokoleń. Wstąpiło don również kilkoro uczniów z Ukrainy.

Ostatnia część uroczystości tradycyjnie odbyła się przy ścianie Pro Memoria na cmentarzu parafialnym, gdzie pielęgnowana jest pamięć o wszystkich tych, którzy zasłużyli się dla szkoły w sposób szczególny. W sobotę 1 października została odsłonięta tabliczka upamiętniająca profesor Urszulę Waligórską.

(Źródło i foto. profil FB LO im. Konarskiego)