Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński uczestniczył w miejskich uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Oświęcimskim Centrum Kultury. Podziękował nauczycielom za trud włożony w edukację młodego pokolenia.

Kilkunastu nauczycieli i dyrektorów oświęcimskich szkół podstawowych i przedszkoli otrzymało nagrody od prezydenta Janusza Chwieruta. Sternik miasta przekazał nauczycielom i pracownikom oświaty podziękowania za ich pełną zaangażowania pracę z dziećmi i młodzieżą, poświęcony im czas i okazane serce.

Z kolei dyrektorzy wręczyli nagrody wyróżniającym się pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi. Kilka osób, które uzyskały stopień nauczyciela dyplomowanego otrzymało gratulacje.

Uroczystość była też okazją do złożenia podziękowań Małgorzacie Witkowskiej za jej wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 15. Z okazji Dnia Nauczyciela dzieci z oświęcimskich przedszkoli wystąpiły przed zgromadzonymi gośćmi w OCK w specjalnym programie.

Źródło: UM Oświęcim, Fot. Szkolna Telewizja Fakty Czwórki