Na zdjęciu grupa włodarzy Powiatu i Gminy Oświęcim stojąca na odnowionym odcinku drogi powiatowej w Porębie Wielkiej.

Z udziałem władz Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim dziś odebrano po remoncie kolejny odcinek drogi powiatowej ul. Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej. Modernizacja 800-metrowego fragmentu traktu kosztowała blisko 600 tys. zł.

Inwestycja, którą ukończono przeszło miesiąc przed czasem, objęła wykonanie dwóch warstw asfaltowych, ścięcie obustronne pobocza na szerokości 50 cm wraz z odtworzeniem i skropieniem, odtworzenie oznakowania poziomego, pogłębienie rowów odwadniających. Wykonawcą zadania był Rejon Robót Drogowych Drog-Bud sp. z o.o. w Alwerni.

- To kolejny przykład na to, że współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego przynosi wymierne i widoczne efekty. Udało nam się wyremontować, przy współudziale Gminy Oświęcim, 800-metrowy odcinek drogi powiatowej w Porębie Wielkiej - powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, któremu w odbiorze traktu po remoncie towarzyszyli wicestarosta Paweł Kobielusz, członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak oraz wiceprzewodniczący rady powiatu Piotr Śreniawski.

Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek podkreślił, że jest to kolejny wyremontowany fragment drogi zrealizowany z samorządem powiatowym.

- Myślę że w kolejnych latach zakończymy już ostatecznie prace na ul. Tyszkiewicza i wspólnie będziemy się cieszyć z całej wyremontowanej drogi. Najważniejsze, by użytkownicy czuli się na niej bezpiecznie - wyznał wójt Gminy Oświęcim.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku został zmodernizowano 250-metrowy odcinek ul. Tyszkiewicza, od granicy z ul. Stawową. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze odnowienia kilkusetmetrowego odcinka od stacji energetycznej do cmentarza.

Fot. RL