Wczoraj, w Miejskiej Bibliotece Galeria Książki w Oświęcimiu, w ramach Dnia Zdrowia Psychicznego odbyło się wydarzenie pn. "Wszystko zaczyna się w głowie - spotkanie z psychiatrią", którego organizatorem była Fundacja PrzytulJA. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, a Powiat Oświęcimski wsparł je finansowo.

Podczas konferencji Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentowali starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz oraz członkini Zarządu Teresa Jankowska.

W ubiegłym roku odbyła się pierwsza konferencja pn. "Wszystko zaczyna się w głowie - spotkanie z psychiatrią", zorganizowana przez Fundację PrzytulJA – organizację, której nazwa zawiera całą filozofię, strategię i cel jej działania.

Problemy związane ze zdrowiem psychicznym mogą dotyczyć każdego z nas, zwłaszcza w świecie, w którym obecnie żyjemy - pandemii i związanymi z nią niepokojami oraz bestialskiej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę. W tym trudnym i niepewnym czasie potrzebny jest powszechny dostęp do specjalistów i terapeutów, którzy będą w stanie każdemu pomóc.

W związku z tym od 1 października w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu działa Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie każda osoba dorosła, która potrzebuje pomocy i porady będzie mogła je bez problemu otrzymać. – powiedział podczas wydarzenia starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Na tłumnie przybyłych gości czekały wykłady ekspertów, warsztaty taneczne, program artystyczny oraz wystawa prac plastycznych.

Fot. WS