Plakat informujący o konferencji naukowej na oświęcimskiej uczelni wraz z nazwami organizatorów, miejscem spotkania i godziną rozpoczęcia.

„Zdrowie psychiczne – wspólny temat” – to hasło towarzyszy konferencji naukowej, której najbliższa, czwarta edycja odbędzie się 17 listopada w murach oświęcimskiej uczelni. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu, prof. MUP Sonia Grychtoł. Początek o godz. 9.30.

Zaproszenie do udziału w konferencji skierowano do pedagogów, psychologów, pracowników pomocy społecznej i szpitali.

Tematy, jakie zostaną poruszone podczas konferencji: „zaburzenia nerwicowe u dzieci i dorosłych”, „dzieci i młodzież w covidowo-wirtualnej rzeczywistości”, „pokonywanie lęków żywieniowych u dzieci i młodzieży”, „czy pomaganie szkodzi?”, „shinrin-yoku japońska strategia redukcji stresu i zapobiegania chorobom”. Zaproszeni prelegenci reprezentują wyspecjalizowane podmioty z województwa śląskiego i małopolskiego.

Konferencję organizuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu wraz z Małopolską Uczelnią Państwową w Oświęcimiu i Powiatowym Środowiskowym Domem Samopomocy w Kętach.