Starosta wizytujący klasy wojkowe w "Chemiku".

Tradycyjnie w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w powiatowym „Chemiku” odbyło się ślubowanie, które złożyli uczniowie klas wojskowych. Tym samym stali się kadetami klasy mundurowej i mają prawo do oznaki przynależności do klasy umieszczonej na pagonie. W wydarzeniu uczestniczył starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Włodarz Powiatu Oświęcimskiego nie krył, że jest pod wielkim wrażeniem tej podniosłej uroczystości, która odbyła się ona w oparciu o Ceremoniał Sił Zbrojnych RP. Dowódcą uroczystości był porucznik rezerwy Robert Bartecki.

Starosta Andrzej Skrzypiński w swoim przemówieniu podkreślił, że w tym roku okoliczności, zważywszy na rosyjską agresję na Ukrainę są szczególne. Zaapelował do pierwszoklasistów o jak największe zaangażowanie się w naukę, co będzie najlepszym przykładem patriotyzmu z ich strony.

Dodał, że przejawem miłości do Ojczyzny jest także pamięć o bohaterach związanych z ziemią oświęcimską jak major Piotr Szewczyk czy pułkownik Władysław Kiełbasa, którzy bronili niepodległości Polski płacąc za to wysoką cenę.

Fot. RL (więcej zdjęć na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).