Grafika z informacją zachęcają do głosowania na spółdzielnię socjalną z Chełmka oraz zdjęciem, na który widać pracowników spółdzielni.

Kapituła Konkursowa po rekomendacji Powiatu Oświęcimskiego zakwalifikowała Spółdzielnię Socjalną Albert z Chełmka do ścisłego finału konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2022. - Znaleźliśmy się w gronie pretendentów do nagrody głównej. Ponadto nasze przedsiębiorstwo społeczne walczy o głosy w plebiscycie publiczności - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Głosować można codziennie, do 22 listopada.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony: www.lider2022.pl

- Dla nas samo dostanie się do finału jest ogromnym wyróżnieniem, ale jako Spółdzielnia Socjalna Albert zawsze walczymy o sukces, dlatego z pełną skromnością, ale też z nadzieją prosimy o pomoc i Państwa głosy. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc! - mówi charyzmatyczny duchowny, powszechnie znany z działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Spółdzielnia powstała w maju 2018 r. Jej założycielami są Fundacja im. Brata Alberta i Fundacja Przyjaciół Fundacji Brata Alberta.  W spółdzielni zatrudnione są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Mieści się w Chełmku przy Warsztatach Terapii Zajęciowej. Zatrudnieni są byli podopieczni tej placówki, a także oddziałów w Libiążu i Oświęcimiu-Dworach. 

Praca w spółdzielni to nie tylko ważny aspekt ekonomiczny, choć dla większości zatrudnionych jest to pierwsza w życiu możliwość zarobienia pieniędzy. Równie ważna jest możliwość integracji i kontaktu ze współpracownikami.

Główna działalność spółdzielni to niszczenie dokumentów. 

- Jesteśmy obecni na każdym etapie usługi – od odbierania dokumentów od klienta, przez ich przygotowywanie do utylizacji, aż do zniszczenia. Usługa wykonywana jest w pełni profesjonalnie, z zachowaniem wszystkich wymogów i procedur. Do tej pory z naszych usług skorzystały zarówno instytucje państwowe, jak i prywatne przedsiębiorstwa - czytamy na stronie Spółdzielni Socjalnej Albert.

Konkurs Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej to inicjatywa realizowana od 12 lat przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Konkurs ma na celu wyróżnienie i promocję najlepszych firm społecznych, a więc podmiotów, które z sukcesem łączą działalność gospodarczą z realizacją ważnych celów społecznych.

Wyniki konkursu poznamy podczas uroczystej Gali Konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej, która planowana jest 24 listopada w Krakowie.