Na zdjęciu widoczny wicestarosta dziękujący za mecz sędziemu.

W Święto Niepodległości w brzeszczańskim Ośrodku Kultury w Brzeszczach odbył się finał Przeglądu Artystycznego „Wolność to radość”. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie „Na deskach” w partnerstwie z OK, a Powiat Oświęcimski wsparł je finansowo. Nagrody najlepszym grupom, wraz z jury, wręczyła Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Jury kategorii konkursowej „Akademia patriotyczna” w składzie: Zenobia Wełna - choreografka i instruktorka oraz kierowniczka Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Iskierki”, Aleksandra Kącki - dyrektorka Ośrodka Kultury w Brzeszczach oraz Magdalena Strękowska - z Działu Projektów OK w Brzeszczach, przyznało dwa wyróżnienia - dla grupy III z Przedszkola „Pod Kasztanami” oraz klasy 2A z ZSP nr 5 w Brzeszczach.

W kategorii tanecznej i teatralnej występy oceniało jury w składzie: Aleksandra Kącki - dyrektorka OK w Brzeszczach, Jakub Pieczka - instruktorka grupy teatralno-musicalowej działającej w OK, Michał Sabat - prowadzący Teatr Emanujący Życiem. W tej kategorii przyznano cztery nagrody:

Nagroda w kategorii teatralnej - Grupa Teatralna „Niezależna” działającej przy MOKSiR w Chełmku.

Równorzędne nagrody w kategorii tanecznej - Grupa Master Cado ze szkoły tańca Avocado Fit&Dance oraz Team Millenium z Klubu Sportowego „Millenium”.

Nagroda w kategorii wokalnej - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Iskierki”.

Źródło i foto: Ośrodek Kultury w Brzeszczach