Na zdjęciu fragment ulicy Nideckiego i włodarze odbierający zmodernizowany trakt.

Wczoraj (17 listopada) oficjalnie dobiegła końca przebudowa drogi powiatowej nr 1879K ul. Nideckiego w Oświęcimiu. W odbiorze końcowym zadania, które pochłonęło blisko 4,6 mln zł, uczestniczyli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Miasto Oświęcim reprezentował prezydent Janusz Chwierut.

Inwestycja objęła m.in. wymianę nawierzchni na całym odcinku ponad 700-metrowego traktu, wymianę nawierzchni w zatokach autobusowych, wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Dla poprawy bezpieczeństwa wyniesiono przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Nideckiego z ul. Bałandy.

Wymieniono nawierzchnię na zniszczonym rondzie (i przyległościach) u zbiegu ul. Nideckiego i Konopnickiej. Usunięto betonową zaporę oddzielającą pasy ruchu w sąsiedztwie ronda i stacji paliw.

- Mimo trudnych warunków, w jakich przyszło nam gospodarować w tym roku, Powiatowi Oświęcimskiemu udaje się realizować inwestycje drogowe. Ulica Nideckiego to bardzo ważna arteria komunikacyjna przecinająca duże osiedle Błonie. Cieszymy się, że przy udziale środków miejskich, za co dziękuję prezydentowi Januszowi Chwierutowi, i OSPR, po kilku miesiącach uciążliwości dla mieszkańców, udało nam się oddać do użytku ładny kawałek drogi powiatowej. Myślę że ku zadowoleniu nie tylko mieszkańców nie tylko tej części miasta, ale całego Oświęcimia, i szerzej, mieszkańców powiatu - powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

- Nie ukrywam, że bardzo się cieszę, że ulica Nideckiego została oddana do użytku. Postulowali o to mieszkańcy. Ogromne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, że się zaangażowało w to zadanie. Miasto wsparło tę inwestycję - powiedział prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Włodarze Powiatu Oświęcimskiego i Oświęcimia zgodnie podkreślili, że modernizacja ul. Nideckiego to kolejny przykład dobrej współpracy obu samorządów w realizacji ważnych inwestycji drogowych.

Wicestarosta Paweł Kobielusz zauważył, że nie zawsze mieszkańcy wiedzą, która droga jest kategorii powiatowej, a która jest zarządzana przez inny podmiot.

- Jako starostwo powiatowe staramy się dbać o nasze drogi, czego potwierdzeniem jest oddana do użytku po gruntownej modernizacji ulica Nideckiego - podkreślił wicestarosta.

- De facto w stolicy naszego powiatu zostanie nam do przebudowy końcówka ul. Szpitalnej i Wysokie Brzegi. Oba trakty są w fazie opracowania dokumentacji projektowej - dodał wicestarosta Paweł Kobielusz.

Przebudowa ul. Nideckiego została sfinansowana ze środków powiatowych i miejskich oraz z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego – programu który powstał ćwierć wieku temu z inicjatywy ówczesnego prezydenta Oświęcimia Andrzeja Telki.

Jak powiatowy trakt na os. Błonie prezentował się przed modernizacją? https://www.powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/aktualnosci-powiat-oswiecim/2022/03/rusza-przebudowa-ulicy-nideckiego-na-os-blonie?fbclid=IwAR3HulbldWgo4lzhT_An9u2v--5imz5BBUKtJ_PFe5N2XvQiUOPiYIo0kuQ%20%0b%0d

Fot. RL