Na zdjęciu nagrodzeni górnicy.

W Gminie Osiek, podobnie jak w pozostałych gminach naszego powiatu z górnictwem swoje życie zawodowe związało wielu mieszkańców. Z okazji Barbórki Jerzy Mieszczak, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu był gościem spotkania, zorganizowanego w osieckiej remizie OSP przez miejscowe Stowarzyszenie Górników Emerytów i Rencistów Górniczych.

W spotkaniu, którego organizację wsparł finansowo Powiat Oświęcimski, uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Osiek na czele z wójtem Markiem Jasińskim i przewodnicząca rady gminy Małgorzatą Bańdur. Obecni byli również przedstawiciele tutejszego duchowieństwa.

Życzenia górnikom, do których dołączył się członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, złożył wójt Marek Jasiński, a prezes Stowarzyszenia Stanisław Gąsiorek zaprosił zgromadzonych na górniczą biesiadę.

Kilka dni wcześniej Stowarzyszenie Górników Emerytów i Rencistów Górniczych z Osieka zorganizowało spotkanie dla górników seniorów w klubie „Centrum”.

Przypomnijmy, że w dniu imienin św. Barbary – patronki braci górniczej, na biesiadzie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Górników, Emerytów i Rencistów Górniczych w Brzezince gościł starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński. Do udziału w górniczej karczmie w remizie OSP Brzezinka zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych instytucji i miejscowych organizacji.

Fot. Krystyny Czerny/Echa Osieka