Widok na Szpital Powiatowy w Oświęcimiu. Na pierwszym planie budynek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w tle główny budynek lecznicy.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu poinformowała, że w związku z aktualnym stanem epidemiologicznym (zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe typu grypa, RSV, SARS-CoV-2) od dziś, tj. od 5 stycznia wprowadzono - do odwołania - zakaz odwiedzin pacjentów we wszystkich oddziałach szpitalnych.

- Odwiedziny umożliwiamy w wyjątkowych sytuacjach istotnego zagrożenia życia, za zgodą lekarza/ordynatora kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego - poinformował dr n. med. Andrzej Jakubowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Dodał, że wstrzymane zostały także odwiedziny dla pacjentów małoletnich (w oddziale może przebywać z dzieckiem jeden opiekun).