Teresa Jankowska z teczką z napisem "Równać szanse". W tle obrazy Makowskiego.

Tytuł ten jest wyrazem uznania dla rozwoju osobistego członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, jej metod pracy oraz jakości działań podejmowanych razem z młodzieżą w licznych projektach realizowanych w ramach Programu „Równać szanse”. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Teresą Jankowską Wywiad z Teresą Jankowską, Ambasadorką Programu Równać szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - YouTube

- Wyróżnienie takie w Polsce otrzymało 25 osób. Bardzo jestem dumny, że mogę współpracować z osobą tak wrażliwą, wyróżniającą się na tle tysięcy osób realizujących projekty w ramach tego Programu - mówi starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

- Umiejętność wprowadzania założonych idei w realne działania z młodymi ludźmi stanowią dowód zaangażowania Teresy Jankowskiej na rzecz młodzieży i jej przyszłości - dodaje starosta.

Program „Równać szanse” jest adresowany do młodych osób z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

- Program stara się wyrównać poziom kompetencji społecznych i emocjonalnych. Jestem bardzo zaszczycona otrzymaniem tytułu Ambasadorki tego programu. Moim zadaniem jest promocja tego programu, informowanie i wsparcie instytucji i organizacji, które będą aplikować do tego przedsięwzięcia - przybliża Teresa Jankowska, dodając że dzięki Programowi „Równać szanse” młodzi ludzie mogą poznać siebie, swoje możliwości i swoje środowisko.

- Młodzież planuje i realizuje swoje pomysły, a dorośli koordynatorzy wspierają i pozwalają im wydobyć swój potencjał, stoją z boku, by młodzi ludzie mogli się sprawdzić i doświadczać. Na działania z młodzieżą można zdobyć 40 tysięcy złotych. Zapraszam do kontaktu i licznych webinarów, dzięki którym poznamy ideę Programu „Równać szanse” i wspaniałych ludzi, dla których młodzież jest ważna - zachęca członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Konkurs „Duże granty” w ramach Programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest organizowany przez Fundację Civis Polonus. Aplikować mogą organizacje pozarządowe zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów oraz domy kultury i biblioteki które otrzymały co najmniej jedną dotację w Programie „Równać szanse”.

W projekcie może wziąć udział młodzież w wieku od 13 do 19 lat. Projekt musi trwać przez co najmniej 12 miesięcy, pomiędzy 1 lipca 2023 r. a 31 sierpnia 2024 r. Grupa projektowa powinna liczyć minimum 15 osób. Termin składania wniosków: 22 marca br., do godz. 12.00. Szczegóły na stronie: www.duzegranty.pl

Fot. RL