Na zdjęciu starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński wręcza list gratulacyjny odchodzącemu szefowi WCR w Oświęcimiu

27 marca w sali reprezentacyjnej oświęcimskiego zamku nastąpiło uroczyste pożegnanie szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu ppłk. Zbigniewa Pustułki. W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego podziękowania za służbę w Oświęcimiu i najlepsze życzenia w kolejnym etapie służby złożył starosta Andrzej Skrzypiński.

„Szanowny Panie Pułkowniku !

W imieniu władz samorządu powiatowego mam zaszczyt podziękować za doskonałą współpracę z Panem, jako Szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu. Obecne czasy niosą doniosłe wyzwania w sferze troski o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Zapewnienie uzupełnienia potrzeb osobowych jednostek wojskowych oraz innych jednostek wykonujących zadania na rzecz obronności lub bezpieczeństwa państwa stanowi podstawowy aspekt realizacji zadań z zakresu obronności. Z perspektywy administracji samorządowej szczególnie doceniamy współpracę z innymi instytucjami, w tym z Powiatem Oświęcimskim, w sprawach związanych z obronnością państwa.

Dzisiaj otwiera się kolejny rozdział w Pańskim życiu zawodowym. Przyjęcie nowych obowiązków oznacza pożegnanie z dotychczasowym miejscem pracy.

Dziękując Panu za dotychczasowy dorobek na rzecz obronności życzę dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz pozostaję z wyrazami szacunku”.

Obowiązki nowego szefa WCR w Oświęcimiu przejął ppłk Grzegorz Grzywna.

Dotychczasowy szef oświęcimskiej placówki będzie kontynuował służbę w Ośrodku Zamiejscowym w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

W uroczystym przekazaniu obowiązków wziął udział m.in. szef Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Marcin Żal.

W trakcie uroczystości podziękowania za współpracę złożyli samorządowcy, przedstawiciele lokalnych instytucji, służb mundurowych.

Ppłk Zbigniew Pustułka podziękował obecnym za dotychczasową służbę, życząc żołnierskiego szczęścia nowemu szefowi WCR w Oświęcimiu.

Fot. RL