Na plakacie informacja o konkursie wokalnym dla młodzieży ze szkół średnich. W tle sylwetka młodej osoby śpiewającej i grającej na gitarze na scenie

Młodzieżowy Dom Kultury i Powiat Oświęcimski serdecznie zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w konkursie  „Droga do wolności ’70 ’80”.

Przesłuchania odbędą się w czwartek 25 maja br. w Młodzieżowej Piwnicy Artystycznej przy ulicy Bema 4 w Oświęcimiu. Początek o g. 15:00.  Zgłoszenia do 15 maja.

Uczestnicy przygotowują piosenki polskich wykonawców z lat 70. i 80. XX w. nawiązujące tematyką do tęsknoty za wolnością w czasach komunizmu ( w tym tzw, protest songi).

Cele konkursu:

· wspieranie wychowania poprzez formy aktywności artystycznej.

· popularyzacja twórczości polskich artystów lat 70 i 80 ubiegłego wieku.

· edukacja historyczna o czasach PRL-u.

· doskonalenie warsztatu artystycznego młodzieży.

· promocja młodych talentów.

Szczegóły w regulaminie: Powiatowy Konkurs Wokalny "Droga do wolności '70 '80" - MDK (mdkoswiecim.pl)