Obrady Rady Miejskiej w Chełmku

Rada Miejska w Chełmku zdecydowała o dofinansowaniu do zadań powiatowych w wysokości 1,5 mln zł. Gościem wczorajszych obrad był starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, który podziękował miejscowym rajcom za pomoc.

Radni na wniosek burmistrza Chełmka Andrzeja Saternusa przegłosowali trzy uchwały, których celem jest wsparcie inwestycji Powiatu Oświęcimskiego.

Rada Miejska zdecydowała o dofinansowaniu budowy chodnika przy ulicy Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Ofiar Faszyzmu), modernizacji ulicy Gorzowskiej w Gorzowie oraz zakupu nowoczesnego mammografu, który już w kwietniu zacznie funkcjonować w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

- Miałem zaszczyt uczestniczyć posiedzeniu Rady oraz złożyć panu burmistrzowi oraz radnym miejskim, z panem Markiem Palką na czele, serdeczne podziękowania za ten bardzo ważny gest. Dość wspomnieć, że kwota dofinansowania do zadań powiatowych sięga 1,5 mln zł - podkreślił starosta.