Wicestarosta, członkini zarządu powiatu i prezes klubu z czekiem na 50 tysięcy złotych na tle tafli oświęcimskiego lodowiska

Powiat Oświęcimski wsparł w fazie play off hokejową drużynę Tauron Re-Plast Unia Oświęcim dotacją w wysokości 50 tys. zł. To forma promocji poprzez ekspozycję logo Powiatu na koszulkach hokeistów, na oświęcimskim lodowisku, na stronie internetowej klubu z ul. Chemików 4 i w jego mediach społecznościowych.

Uroczyste podpisanie umowy przez reprezentującego Zarząd Powiatu w Oświęcimiu wicestarostę Pawła Kobielusza i prezesa zarządu spółki Oświęcimski Sport Pawła Krama miało miejsce dziś, w piątek 17 marca. Obu panom towarzyszyła członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska.

- To już kolejny rok, gdy Powiat Oświęcimski wspiera seniorską drużynę hokejową Unii Oświęcim. Robimy to, bo to doskonała forma promocji naszego powiatu w całym kraju. Relacje z meczów naszej drużyny ukazują się w wielu mediach, zarówno ogólnopolskich, jak też regionalnych czy lokalnych - mówi wicestarosta Paweł Kobielusz.

- Unia to od lat ścisła krajowa czołówka, nasi hokeiści walczą o najwyższe laury. Nie inaczej jest w tym sezonie. Wierzymy, że biało-niebiescy wyjdą zwycięsko z półfinałowej rywalizacji z GKS-em Tychy, w czym niewątpliwie pomoże gorący doping tysięcy naszych fanów. Liczę, że po blisko dwóch dekadach znów sięgniemy po upragniony mistrzowski tytuł - dodaje z nadzieją w głosie wicestarosta.

- Te pieniądze z pewnością pomogą w realizacji naszych planów. Każdy sponsor i partner jest dla naszego klubu na wagę złota, szczególnie w tych ciężkich czasach - nie ukrywa Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport dziękując władzom Powiatu Oświęcimski za ten gest.

Warto wspomnieć, że Powiat Oświęcimski w całym sezonie wsparł klub z ul. Chemików kwotą 100 tys. zł – odpowiednio po 50 tys. zł na sezon zasadniczy i fazę play off.

Fot. RL