W klasie starosta przemawia do uczniów. Obok stoi doradczyni do spraw klimatu i nauczyciel

Jak segregujemy odpady komunalne? Które odpady należy wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych? Co to jest recykling?

Powyższe zagadnienia zostały omówione przez doradczynie ds. klimatu i środowiska w Powiatowym Zespole nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu oraz Samorządowym Zespole Szkół im. kard. A.S. Sapiehy w Bobrku.

Priorytetem obecnych czasów jest ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Zmiany w tym obszarze warto zacząć od właściwego i odpowiedzialnego podejścia do procesów związanych z gospodarowaniem odpadów wytwarzanych w życiu codziennym. Odpowiednie sortowanie odpadów sprawia, że możemy dać im drugie życie – coraz więcej rzeczy, z których korzystamy na co dzień, pochodzi z odzysku.

Podczas warsztatów dzieci samodzielnie segregowały odpady oraz przedstawiały sposoby na oszczędzanie energii i wody we własnych domach.

W celu utrwalenia przekazanych informacji starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński przekazał na ręce dyrekcji zestawy ochrony klimatu, tj. kosze do segregacji odpadów oraz listwy zasilające z wyłącznikiem.

Prelekcje wraz z przekazaniem wspomnianych zestawów odbyły się w ramach realizacji projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego ze środków LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

#Malopolska_dla_klimatu, #razem_dla_klimatu, #LIFEprogramme, #LIFEproject, #EkoMalopolskadlaklimatu, #LIFE_EKOMALOPOLSKA.