Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu i Stowarzyszenie „Pokolenia” przy DDP wkroczyły w dorosłość. Placówka przy ul. Czecha zdążyła się już wpisać w krajobraz Oświęcimia. To jeden z najlepszych ośrodków wsparcia osób starszych w skali kraju, realizujący także mnóstwo ciekawych i ambitnych projektów. Dla wielu oświęcimskich seniorów to drugi, a de facto nawet pierwszy dom.
Na dzisiejszych spotkaniu urodzinowym nie obyło się bez chwil autentycznych wzruszeń (szczególnie podczas projekcji okolicznościowego filmu), wspomnień, radości i snucia planów.
Dyrektor DDP Agata Lorek, która powitała zaproszonych gości i pokrótce opowiedziała o placówce i jej działaniach. Podziękowała wszystkim ludziom dobrej woli, podmiotom i instytucjom, w tym samorządowi powiatowemu za okazywaną pomoc.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu przy wsparciu Powiatu Oświęcimskiego już dwukrotnie zorganizował Powiatową Spartakiadę Seniorów. Obie dotychczasowe edycje cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród osób starszych.
W podsumowaniu części oficjalnej wydarzenia pani dyrektor wraz ze starostą oświęcimskim Andrzejem Skrzypińskim i prezydentem Oświęcimia Janusz Chwierutem pokroiła okazały urodzinowy tort.
Starosta, który gościł w DDP po raz pierwszy był pod wrażeniem tego, co zobaczył w środku. Od kilku lat ośrodek dysponuje nowym skrzydłem, m.in. z nowoczesnymi salami do rehabilitacji czy do terapii sensorycznej.
Pani dyrektor i zespołowi starosta Andrzej Skrzypiński złożył życzenia i podziękowania z okazji jubileuszu placówki, a seniorom pogratulował młodzieńczej energii i chęci czerpania z życia pełnymi garściami.
DDP jest ośrodkiem wsparcia dziennego o charakterze lokalnym, realizuje zadania własne miasta Oświęcim w zakresie:
- zapewnienia wsparcia i opieki osobom starszym
- świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania
Misją DDP jest świadczenie usług o jak najwyższym standardzie i udzielanie wsparcia potrzebującym mieszkańcom stolicy naszego powiatu. Oferta skierowana jest do osób starszych, osób chorych i niepełnosprawnych, w tym cierpiących na demencję.
Fot. RL