Na zdjęciu pani dyrektor DDP wraz z prezydentem miasta i starostą przy krojeniu urodzinowego torta

Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu i Stowarzyszenie „Pokolenia” przy DDP wkroczyły w dorosłość. Placówka przy ul. Czecha zdążyła się już wpisać w krajobraz Oświęcimia. To jeden z najlepszych ośrodków wsparcia osób starszych w skali kraju, realizujący także mnóstwo ciekawych i ambitnych projektów. Dla wielu oświęcimskich seniorów to drugi, a de facto nawet pierwszy dom.

Na dzisiejszych spotkaniu urodzinowym nie obyło się bez chwil autentycznych wzruszeń (szczególnie podczas projekcji okolicznościowego filmu), wspomnień, radości i snucia planów.

Dyrektor DDP Agata Lorek, która powitała zaproszonych gości i pokrótce opowiedziała o placówce i jej działaniach. Podziękowała wszystkim ludziom dobrej woli, podmiotom i instytucjom, w tym samorządowi powiatowemu za okazywaną pomoc.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu przy wsparciu Powiatu Oświęcimskiego już dwukrotnie zorganizował Powiatową Spartakiadę Seniorów. Obie dotychczasowe edycje cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród osób starszych.

W podsumowaniu części oficjalnej wydarzenia pani dyrektor wraz ze starostą oświęcimskim Andrzejem Skrzypińskim i prezydentem Oświęcimia Janusz Chwierutem pokroiła okazały urodzinowy tort.

Starosta, który gościł w DDP po raz pierwszy był pod wrażeniem tego, co zobaczył w środku. Od kilku lat ośrodek dysponuje nowym skrzydłem, m.in. z nowoczesnymi salami do rehabilitacji czy do terapii sensorycznej.

Pani dyrektor i zespołowi starosta Andrzej Skrzypiński złożył życzenia i podziękowania z okazji jubileuszu placówki, a seniorom pogratulował młodzieńczej energii i chęci czerpania z życia pełnymi garściami.

DDP jest ośrodkiem wsparcia dziennego o charakterze lokalnym, realizuje zadania własne miasta Oświęcim w zakresie:

• zapewnienia wsparcia i opieki osobom starszym
  • świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania

Misją DDP jest świadczenie usług o jak najwyższym standardzie i udzielanie wsparcia potrzebującym mieszkańcom stolicy naszego powiatu. Oferta skierowana jest do osób starszych, osób chorych i niepełnosprawnych, w tym cierpiących na demencję.

Fot. RL