Dziewczynka wykonująca pracę plastyczną

W sobotę podczas „Ekomajówki” w Parku Pokoju w Oświęcimiu, Powiat Oświęcimski przygotował Stoisko Klimatyczne. Na mieszkańców powiatu czekała moc ekologicznych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na Powiatowym Stoisku Klimatycznym każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na tematy związane z ochroną klimatu, oszczędzaniem energii oraz oszczędzaniem wody i otrzymać ekologiczny upominek.

Uczestnicy wydarzenia mogli odwiedzić również EKO-PASAŻ, na którym znajdowały się stoiska spółek miejskich oraz firm działających w sektorze ekologicznym, m. in.: producenci i sprzedawcy zdrowej żywności, producenci z sektora ekologicznych technologii, producenci kwiatów i krzewów, twórcy eko-biżuterii, porady zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia.

Powiatowe Stoisko Klimatyczne zostało zorganizowany w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu
i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW. – kampania edukacyjna „Włącz Oszczędzanie”.

#Malopolska_dla_klimatu, #razem_dla_klimatu, #LIFEprogramme, #LIFEproject

Fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu